DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:16:00

İftar vakti

BURSA

20:13

04:06
20:13
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:58

03:52
19:58
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:40

03:37
19:40
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:24

03:19
19:24
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:09

03:20
19:09
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:16:00

İftar vakti

ANKARA

19:58

03:52
SAHUR
19:58
İFTAR

ERZURUM

19:24

03:19
SAHUR
19:24
İFTAR

'Abdullah Gül mükemmel bir aday'

İngiliz Economist dergisi, başbakanlık için en uygun ismin Abdullah Gül olduğunu söyledi.

13.06.2015 19:02:34

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a atfen “Sultan zor durumda” diyen Economist dergisi, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ise mükemmel bir Başbakan adayı olabileceğini yazdı.

İngiliz Economist dergisi, son sayısında başyazılarından birini Türkiye'deki genel seçime ayırdı.

Dergi, Türkiye ile ilgili bir diğer yazısında da, Gül'ün milletvekili olmadığını hatırlattı ve Başbakan olması için ara seçime gidilmesi gerektiğini ifade etti.

“Seçmenler otoriter bir lidere ‘Hayır' dedi” yorumunu yapan Economist'in başyazısında şöyle denildi:

Türkler açık bir şekilde Sayın Erdoğan'ın daha güçlü bir Başkan olma isteğini reddetti. Türklerin çoğu artık Erdoğan'ın mezhepçi Sünni üslubunu, muhalefete karşı hoşgörüsüz tavrını sevmiyor. (...)

Sayın Erdoğan için doğru yol, geri çekilmesi ve anayasanın öngördüğü gibi apolitik bir Cumhurbaşkanı olmasıdır. Aslında AK Parti'nin kurucularından biri ve eski bir Başbakan olarak Sayın Gül, Sayın Erdoğan'ın karşısında duracak itibara sahiptir ve yeniden mükemmel bir Başbakan adayı olurdu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

adil olun

başkalarının aklıyla hareket edenler istikamet üzre olamazlar. Ben ekonomistin ard niyetli olduğuna inanıyorum bunlar bıyık altından gülerek sözde türkiye için konuşuyorlar ama yemezler bunların ipiyle kuyuya inersen bir daha o kuyudan çıkamazsın= muminin ferasetinden korkun çünkü o allahın nazariyla bakar= diyorum zalim ve düşmanların oyunlarına gelmemek duasıyla vesselam.

fatih özerol

Allah aşkına bu çevreler Abdullah Gül'ü Erdoğan'ın karşısına çıkarıp Ak partiyi parçalamak isteyenler,2007 yılında Gül'ü engellemediler mi?Bunların derdi Gül'ün başbakanlığı değil,kaosdur.Yurt dışı ve içi çevreler bunu işliyorlar.İnşaallah Sayın Gül,bunlara gereken cevabı verir.

mehmet

bu ingilizler kadar tehlıkelı bir millet daha yoktur bu dünyada asırlardır bütün dünyayı sömürüp karıştırıyorlar bunlara dur diyecek yokmu Allahım sen bunları helak eyle

yeni osmanlı

İngiliz bizim için bir şey doğru diyorsa biline ki tam tersi doğrudur. bunu dedemiz abdulhamit han tecrübe etti.

sadık

Gül bu oyun yarısını alamaz.Halk mülayim lider istemiyor. Haklarını savunan,haksızlara karşı sert, haklıya karşı müşfik lider istiyor.Erdoğan tam da aranan lider.Çatışmadan biraz uzak dursa yeter.Cevap vermesi gerektiğinde cevabını verip fazla üstünde durmamalı.Özal'ın en büyük özelliklerinden biri polemiğe girmemesi idi.Bu sayede karşıdakilerin gündem belirlemesine izin vermezdi.

n.k

ingiliz ekonomist, sana mı kaldı Türkiyenin siyasetini dizayn etmek.Amacınız Erdoğandan kurtulmak için heryolu denemek.Ama nifak tohumlarını ekemeyeceksiniz.Bölemeyeceksiniz.Bizim için Abdulah Gülde bir değerdir.Ve onlar dava kardeşidir.Ve bilineki Erdoğanı yedirtmiycez.

b.buran

Türkiyeyei amarika yönetiyormuş gibi gözüksede aslında ingilizler yönetiyor nedense hep ingilizlerin istedigi isim başbakan olmuştur..bu neticedede aynı olacaktır..

Gürsel Oguzbey

Ingilizler diyorsa türkiye için çok tehlikeli dir bu ancak muhalefete yakışır

atari memet

Hem İngiliz hem economist! Beterin beteri!!

Recep

Bunu İngilizler söylüyorsa Vardır bir bit yeniği.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan