DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9484 ₺

EURO

17,0332 ₺

ALTIN

949,36 ₺

BİST

2.380,90 ₺

Abdullah Gül: Kürt sorununda yumuşak güçten yanayım

Abdullah Gül, Arap basınına verdiği demeçte Kürt sorununda yumuşak güçten yana olduğunu, askeri gücün sadece hazır olarak bekletilmesi gerektiğini söyledi.

7 Yıl Önce
2016-04-26 12:48:07

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Arapların önemli haber kanalı Al Arabiya'da Ortadoğu ve Türkiye gündemini değerlendirdi.

Türkiye'de Kürtlerin bakan ve bürokrat olabildiğine dikkat çeken Abdullah Gül, devlet olarak bazı sorunların çözümünde geç kalındı fakat bazı hakların verilmeye başlamasıyla birlikte her şeyin daha iyiye gitme yoluna girdiğini anlattı.

Gül devamında şunları söyledi:

"TERÖR OPERASYONLARI ÜLKEMİZ İÇİN RİSK"

"Ancak Marksist bir yapısı olan PKK, terör uygulamaya başladı. Suriye ve Irak'ta olanları gördükten sonra bu durumun bölge için de büyük tehlike olduğunu gördük. Mevcut terör operasyonları elbette ülkemiz için bir risk içermektedir. Ben Cumhurbaşkanı iken bazı reformlar için çağrıda bulundum ve bazı yasaların çıkarılmasına öncülük ettim. Böylece diyalog başladı.

"BENİM İÇİN YUMUŞAK GÜCE ÖNEM VERMEK DAHA ÖNEMLİ"

Fakat bölge ülkelerindeki bazı gelişmeler sonrası PKK tekrar eyleme geçti. Bu sebeple bizim güvenlik güçlerimiz de ülkeyi ve vatandaşları korumak ve istikrarı tekrar sağlamak için silahlı mücadeleye devam ediyorlar. Her siyasetçinin bir politik stili var. Benim için yumuşak güce önem vermek daha önceliklidir. Türkiye bu konuda büyük takdir topluyordu. Ancak askeri güç de her an hazır olmalıdır elbette"

.

YORUMLAR (6)

murat

hey koca abdullah gül...hala kürt sorunu diyor...ermeni bölücü pkk terör meselesi var. sizlerin bu yumuşak karınlı olmanız ermeni pkk yı büyüttü...terör sorunu var. SERT GÜÇTEN yanayız. 14 sene boşa geçti.......

Tarik

Adam haklı

harun harun

bu ülkede kürt sorunu yok sayın gül,teror sorunu var...terör sorunu da yumuşak olmayla bitmez,...kaba kuvvetle güç kullanarak biter ve bitiyor da...çözüm süreci gibi benzeri durumları gündeme getirmeye nedense başladınız..yavaş yavaş beyinlerimize işlemeye odaklandınız...HAYIRDIR.???

vatandaş

EY ABDULLAH GÜL BEY ,ORTADA KÜRT SORUN YOK PKK VE TERÖR SORUNU VAR HALA ANLAMADINMI.

KOCA YUSUF

SAYIN GÜL ORTADA ŞEHİRLERE KADAR İNMİŞ BİR SİLAHLI TERÖR VARKEN, MEVCUT DURUM HİÇ YOKMUŞ GİBİ SENİN YUMUŞAK GÜÇ SERT GÜÇ TERCİHİN KİMİ İLGİLENDİRİYOR ÇOK MERAK EDİYORUM. BENİ ZERRE KADAR İLGİLENDİRMİYOR: KENDİNİZİ ÇOK ÖNEMLİ İMİŞ GİBİ SERVİS EDİYORSUNUZ YA İLLET OLUYORUM. İKTİDAR YEŞİLLİK OLSUN DİYEMİ ASKER ve POLİSİ İLE MÜCADELE EDİYOR? YA OLUMLU KATKI VERİN YA DA Bİ KENARA ÇEKİLİNDE RAHAT DURUN BE KARDEŞİM.BIKTIK SİZİN EGOLARINIZDAN, DÜNYA KENDİ ETRAFINIZDA DÖNÜYOR ZANNEDİYORSUNUZ.

Abdel Khallad

Sen niye yerinde rahat durmuyorsun? Yumuşağı denemedikmi? YUMUŞACIK mı olsun istiyorsun? Susman senin ve bu millet için çok daha hayırlı olacaktır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş