DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Abdullah Gül’e çirkin teklif!

MGK Genel Sekreteri Kılınç'ın Abdullah Gül’e ilettiği iğrenç teklifi aktaran Sever, Hayrünnisa Gül'ün “Yeter” deyip yaptığı baskını anlattı.

14.06.2015 12:46:10

Hürriyet'e konuşan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başdanışmanı Ahmet Sever, Gül'ün Başbakanlığının ilk günlerinde MGK Genel Sekreterinin kendisine ilettiği iğrenç teklifi anlattı. ''Başörtüsü takıntısı yüzünden Hayrünnisa Gül'ün hayatı ona zehir ettiler'' diyen Sever, Hayrünnisa Gül yaptığı baskını da aktardı...

MGK Genel Sekreteri Tuncer Kılınç, Abdullah Gül'e eşinin başörtüsüyle ilgili ne söyledi?

- Başbakanlığının ilk günlerinde “Eşiniz başını açsa ne iyi olur, öyle bir şey yaparsa sizin heykelinizi dikeriz” dedi.

Gül nasıl karşıladı?

- Şaşırdı, sinirlendi. “Ben sizin eşinizin nasıl giyindiğiyle ilgileniyor muyum!” cevabını verdi.

Ankara Garnizon Komutanı Aslan Güner'le ilgili bir protokol krizi olmuştu. “Herkes Aslan Güner'in Genelkurmay Başkanı olmasını bekliyordu ama bu gerçekleşmedi” demişsiniz. Gül mü engelledi?

- Genelkurmay Başkanı olamamasında payı var tabii. Bu konu yıllar sonra gündeme gelince devreye girdi.

Hayrünnisa Hanım askerle süren soğuk savaşta itici bir güç gibi. Bir gün arabayla Çankaya'nın girilmeyen yerlerine baskın yapmış.

- Başörtüsü takıntısıyla hayatı ona zehir ettiler. Dünyanın bütün kırmızı halılarında yürüyebilen bir first lady kendi evinde yürüyemiyordu. Ziyarete gelen yabancı first lady'lere de zulümdü. Yan kapılardan alıyorlardı, C kapısından. Buna ‘Ceza kapısı' diyordu.

Bir gün “Yeter” deyip Fevzi Çakmak Köşkü'ne baskın yapmış...

- Cumhurbaşkanlığı'nın içindeki askeri geçiş noktalarından Hayrünnisa Hanım'ın geçmesini istemediklerini belirttiler. Bir gün Hayrünnisa Hanım otomobili şoföründen alıp Başyaverlik'e geliyor. Bunu duyan Cumhurbaşkanı da peşinden... Yetişip yanına oturuyor. Başyaver koşturarak gelmiş, terlemiş. Hayrünnisa Hanım espri yapmış: “Metin Albay, hayrola? Nefes nefese kalmışsın, spor mu yapıyorsun?” diye takılmış.

Abdullah Gül'ün tepkisi ne oldu?

- O zaten çok üzülüyordu. Bunu sonlandırma düşüncesi vardı kafasında. Hayrünnisa Hanım hızlandırmış oldu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

sükrü ayhann

Yazık ki ne yazık eğer gerccekse bu haber , o babanın 40 yıllık mücadelesine hiyanette buluan birherekte payandalık yapması büyük bir nankörlük ve cehaleti sergilemiş olacak inşaallah gercek değildir

Gazikentli

Adam net konuşmalı lafı gevelemekle lider olunmaz RTE gibi olmalı Abdullah gül partinin başına gelsin diyenlere sesleniyorum bu zat-ı muhterem bundan bişiy çıkmaz şu gün olmuş halaa ftö parelel diyemdi

zeynep başer

Müslüman memleketinde şu rezalete bak. Dinimiz İslam. İslamın emri de başını örtmek. sanki millet kafasından uyduruyor başörtüsünü. Aynı şeyi dindarlar açıklara dayatsa kıyamet kopardı eminim.

nebiye Arslan

Büyük mücadele vermişler allah razı olsunbaşörtüsünün kalkmasında yardımı olan herkesten allah razı olsun ama ben güle şu ondaki fasif duruşundan dolayı güvenmiyorum. 40yıllık dostunun zor gününde olmayan biri milletin yanında nasıl olacak

Görüş Bildir Bizimle Paylaş