SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
'Abdullah gömülmeden ona sarılabildim'

'Abdullah gömülmeden ona sarılabildim'

ABD, Müslümanların giriş koşullarını sıkılaştırdığı için, bir anne ölümcül hasta oğlunu Oakland'daki bir klinikte ziyaret etmek için aylarca mücadele etmek zorunda kaldı. Fakat ABD yönetimi anneye izin vermedi. Günler önce, aylar süren yazışmaların ardından uzun zamandır beklenen birleşme oldu ama iki yaşındaki çocuk dün hayatını kaybetti.

'Abdullah gömülmeden ona sarılabildim'
2.2.2019 17:43:39

TIMETURK | ÇEVİRİ

Yemenli Abdullah Hassan ABD'de babası ile yaşıyordu. Yakın zamanda Beyin fonksiyon bozukluğu yaşamaya başladı. Ardından durumu fenalaşınca babası tarafından ABD'nin Oakland bölgesindeki bir kliniğe yatırıldı.

Ancak Abdullah'ın annesi Shaima Swileh Yemen'de iç savaşatan kaçarak Mısır'da yaşamaya başlamıştı. Küçük oğlu Abdullah Hassan'ın hasta olduğunu öğrenir öğrenmez, Mısır'da bulunan ABD konsolosluğuna gitti. ABD Başkanı Donald Trump'ın, Müslümanlar için giriş koşullarını sıkılaştırması anne Shaima Swileh'yi ABD vizesi almaktan alı koydu.

Abdullah Hassan'ın durumu gittikçe kötüleşti. Anne Shaima Swileh ise ölmeden önce Abdullah'ı görmek için büyük çaba harcıyordu. Fakat Abdullah daha fazla dayanmadı, annesi yanına gelmeden hayata gözlerini yumdu.

WhatsApp Image 2019-02-02 at 16.35.20

ABD'de Müslümanlara karşı uygulanan vize yasağı sebebi ile anne Swileh, California'da bulunan Oakland'daki hastanede Abdullah'ın cansız bedenine sarılabildi.

Anne, Shaima Swileh "Abdullah'a gömülmeden sarılabildim, Kalplerimiz kırıldı.'' diyor.

WhatsApp Image 2019-02-02 at 16.35.20 (1)

kaynak: Krone.at


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR