SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Abdulkadir Selvi: Erdoğan yeni partileri erken doğuma zorluyor

Abdulkadir Selvi: Erdoğan yeni partileri erken doğuma zorluyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, kurulacağı ileri sürülen yeni partiler ile ilgili 'Erdoğan, yeni partileri erken doğuma zorluyor. Eylül ayı önemli gelişmelere sahne olacak' dedi.

Abdulkadir Selvi: Erdoğan yeni partileri erken doğuma zorluyor
22.7.2019 08:51:33

Abdulkadir Selvi, Hürriyet'te "Yeni dönemin siyasi kodları" başlığıyla yayımlanan yazısında "Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerin ardından ilk kez dinlenmeye çekildi. Aslında buna 'değişim kampı' da diyebiliriz. Çünkü Erdoğan yeni döneme hazırlanıyor. 31 Mart ve 23 Haziran seçimleriyle yeni bir denklem oluştu. Seçim sonuçları yeni parti kurma çalışmalarını hızlandırdı" ifadesini kullandı.

Selvi şöyle devam etti:

Erdoğan, şu sıralar kurulacak olan yeni partilere odaklanmış durumda. 'Ümmeti bölecekler' dedi. Gül, Babacan ve Davutoğlu'na kırgın olduğunu ifade etti. 'Tarih olacaklar, boş çuval gibi devrilecekler' ifadesi yine ona ait. Ama netice itibarıyla 31 Mart'ta İstanbul'un binde 1.3'le kaybedildiği bir sistemde, Erdoğan'ın yeni partilere karşı bir önlem alması gerekiyor. Eğer zamanında yapılırsa seçimlere 4 yıl var. Ama bir erken seçim ihtimaline karşı da şimdiden hazırlıklı olması gerekiyor.

Erdoğan'ın meydanlara çıkarak, hem AK Parti tabanını motive etmesi, muhtemel ayrılıkları önlemesi hem de yeni partileri yıpratıcı mesajlarını vermesi bekleniyor. Erdoğan'ın kurulacak partileri iki noktadan hedef alması bekleniyor.
1- (Özellikle Amerikan-İngiliz tezgâhını işaret ederek) Yabancı birtakım mihrakların oyununa alet oluyorlar. Ümmeti bölecekler.

2- AK Parti döneminde cumhurbaşkanlığı, başbakanlık ve bakanlıklar yaptılar. Şimdi davamıza ihanet ediyorlar, bizi sırtımızdan hançerliyorlar.

Erdoğan, yeni partileri erken doğuma zorluyor.

Eylül ayı önemli gelişmelere sahne olacak."


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR