SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Abdulkadir Selvi'den darbe yazısı: Utanç duyuyorum

Abdulkadir Selvi'den darbe yazısı: Utanç duyuyorum

Abdulkadir Selvi, askerin “FETÖ’nün siyasi ayağı tartışması” üzerinden darbe tartışmalarıın başladığını söyleyerek 'utanç duyuyorum' dedi.

Abdulkadir Selvi'den darbe yazısı: Utanç duyuyorum
14.2.2020 16:16:28

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, ABD'li araştırma şirketi Rand'in Türkiye'de darbe olabileceğine dair rapor hazırlandığını, bunun konuşulmaya başlanmasının tehlikeli olduğunu söyledi.

Selvi, askerin “FETÖ'nün siyasi ayağı tartışması” üzerinden yeniden güçlenmeye yönelik bir kanaatin AK Parti üzerinde hakim olduğunu söyledi.

Selvi, şunları yazdı:

AK Parti, İlker Başbuğ ve Kılıçdaroğlu'nun aynı merkez tarafından harekete geçirildiğine inanıyorlar. Askeri vesayet yeniden güçlenmek için hamle yaparken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ne pahasına olursa olursun mücadele etmekte kararlı olduğu anlaşılıyor. Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimine karşı direnen, 27 Nisan e-muhtırasını geriye çeviren ve darbelerin yargılanmasını sağlayan lider.

FETÖ'nün siyasi ayağıyla ilgili tartışma, yeni bir siyasi iklimin oluşmasına neden oldu. Rejim tartışması yeniden gündeme geldi. Askeri vesayetle mücadele yeniden gündem maddesi oldu. Hem bu iklim hem de Pentagon bağlantılı ABD düşünce kuruluşu RAND Corporation'ın Türkiye raporunda yer alan “TSK'nın orta seviyedeki askerlerinin mevcut komutadan rahatsız oldukları, bu rahatsızlığın bir darbe girişimine dahi yol açabileceği, Erdoğan'ın da bu tehlikeyi ciddiye aldığı” yönündeki ifadeler nedeniyle darbe tartışmaları yaşanmaya başladı. Darbenin konuşulmasını dahi tehlikeli buluyor ve bundan utanç duyuyorum.

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan ve Akit yazarı Abdurrahman Dilipak da bugünkü köşelerinde “darbe” konusunu yazmıştı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

musa / 14.2.2020 17:01:49
Bir darbe daha olursa orduda varsa kalan fetöcü ve darbeciler tamamen temizlenir.Bu defa tam bir temizlik olur..
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR