DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'ABD'yi Sisi yönetsin' kampanyası

'ABD'yi Sisi yönetsin' kampanyası

7 Yıl Önce
2015-08-27 10:34:13
Mısır'da Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi hayranı bir grup, sosyal medya üzerinden "Sisi'nin ABD başkanı olması için uluslararası kampanya" sloganıyla bir girişim başlattı.

Ülkede her geçen gün artan terör olayları, artan bütçe açığı ve işsizlik oranlarına rağmen, Sisi'yi desteklemek için başlatılan bu ilginç kampanya dikkati çekti.

7 Ağustos'ta başlatılan kampanyaya şu ana kadar 57 bin 455 kişi destek verdi. Kampanya çerçevesinde Sisi'ye övgü dolu görseller ve yazılar paylaşılıyor.

Söz konusu paylaşımlardan bir tanesi şöyle:

"Seni ABD başkanlığına aday gösteriyoruz. Çünkü sen büyük devletleri yenerek, onların Mısır'ı bölme, Ortadoğu'da anarşi çıkarma ve Arap kavmini yok etme planlarını bozdun. Biz seni Amerika'nın Ortadoğu politikalarına karşı bir itiraz hareketi olarak ABD başkanlığına aday gösteriyoruz."

-"Ey Sisi göz kırp yeter"

Mısır'da bazı kesimlerin son iki yılda Sisi sevgisini çok aşırı derecede abarttığı gözlendi. Mısır'ın bayan yazarlarından Gade Şerif, 27 Temmuz 2013 tarihinde Mısr el-Yevm Gazetesi'nde kaleme aldığı "Ey Sisi göz kırp yeter" başlıklı yazısında mübalağalı bir üslupla Sisi'ye olan hayranlığını şöyle ifade etmişti:

"Sisi isterse eğer sokağa çıkarız. İstemesi ve emretmesine gerek yok. O göz kırpsa yeter, biz hepimiz onun isteğini yerine getiririz. Bu adama bütün Mısırlılar aşık. Eğer dört eş edinmek istiyorsa biz emri altındayız. Eğer bizi cariye olarak almak istiyorsa vallahi buna da hazırız."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş