DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ABD'ye İsveç'ten gidecek yolcu ve kargonun kontrolü İsveç'te yapılacak

ABD'ye İsveç'ten gidecek yolcu ve kargonun kontrolü İsveç'te yapılacak

7 Yıl Önce
2015-05-30 12:57:09
ABD, İsveç'ten gidecek yolcu ve kargoya ilişkin sınır kontrollerini kendi havalimanları yerine Stockholm'de bulunan Arlanda Havalimanı'ndan yapmak için düğmeye bastı.

İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberine göre, ABD'ye giriş ve tüm kontrollerin Arlanda Havalimanı'nda kendilerine özel tahsis edilmiş bir bölgede Amerikan sınır muhafızları tarafından yapılacağı bildirildi. Sistemin 18 ay içinde hayata geçirileceği belirtildi.

İsveç Ticaret ve İnovasyon Bakanı Mikael Damberg, uygulamanın İsveç vatandaşları ve iş adamları için önemli zaman tasarrufu sağlayacağını ifade etti.

Damberg, İsveçli yolcuların çok kısa sürede Arlanda Havalimanı'nda güvenlik kontrolünden geçeceğini ve ABD'ye vardıklarında güvenlik kontrolü için saatlerce beklemeden doğrudan ülkeye giriş yapacağını söyledi.

ABD'nin aralarında İrlanda, Hollanda, Kanada gibi ülkeler olmak üzere 15 havalananında bu uygulamayı yürüttüğü kaydedildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

feyzullah kibar

Yazmak ne değistirirki bu takıma en ünlü adamı getir yine aynı olur Hıç bir şey olmaz en azından fb bjk trabzon gibi sonlara inmez ve averajla ligde kalır davası olmaz .

Bence

Bu Türkiyenin kürtlere bir hediyesi... Cerablusa gir ISIDi kovala ardindan da Pyd/Pkk unsurlarina terket.. eee çözüm sürecinin gizli maddeleri.??

Görüş Bildir Bizimle Paylaş