DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ABD: Türk uçakları IŞİD'e müdahale edecek

ABD Savunma Bakanlığı, IŞİD'e yapılacak operasyonlar konusunda açıklamalarda bulundu...

28.08.2015 01:01:44

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Jeff Davis, Türk uçaklarının IŞİD'e karşı mücadelede hava saldırılarına katılacağı zamana ilişkin olarak, "Çok kısa zamanda, herhangi bir gün veya saat vermiyorum ama çok yakında" dedi.

Ajansların haberine göre; ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Jeff Davis, Pentagon'da düzenlediği basın toplantısında, ABD ile Türkiye arasındaki anlaşmaya ilişkin soruları yanıtladı. İmzaların atılmasının ardından Türk uçaklarının hava saldırılarına ne zaman katılacağına yönelik soruya Davis, "Çok kısa zamanda, herhangi bir gün veya saat vermiyorum ama çok yakında" yanıtını verdi.

Davis, Türkiye'nin koalisyonun hava saldırılarına dahil olmasının daha fazla hedefleri vurabilmelerine, daha fazla uçuşlar yapabilmelerine imkan sağlayacağının altını çizdi.

Hava saldırılarında sadece Suriye ve Irak'taki IŞİD noktalarının hedef alınacağını ve Türkiye'nin de bunun bir parçası olmayı kabul ettiğini vurgulayan Davis, Türkiye'nin PKK'ya yönelik hava saldırılarında ise havada uçuşların çakışmasını önlemek için kendilerini önceden haberdar ettiklerini kaydetti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

gurkan deniz

C HALK partisi diyor ama HALK tan bi haber. bunlar kendilerini diğerlerinden ÜSTÜN GÖREN TABAKA.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş