DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ABD Savunma Bakanlığı, Şii milislerin Ramadi'deki operasyona verdiği ismi eleştirdi

ABD Savunma Bakanlığı, Şii milislerin Ramadi'deki operasyona verdiği ismi eleştirdi

27.05.2015 09:44:22
ABD Savunma Bakanlığı, Irak'ta Şii milislerin, Enbar'ın kent merkezi Ramadi'nin terör örgütü DAEŞ'ten kurtarılması amacıyla başlattığı operasyona "Lebbeyk Ya Hüseyin" (Emret Ya Hüseyin) adının verilmesine tepki gösterdi.

Bakanlık Sözcüsü Albay Steve Warren, basın mensuplarının operasyona verilen isme ilişkin sorusuna, "Açıkçası bu mezhepçi bir kod adı ve bunun faydasının olacağını düşünmüyorum" ifadesini kullandı. Warren, DAEŞ'in Irak'tan sökülüp atılması için mezhepsel bölünmelerden uzak, birleşik bir Irak'ın kilit nokta olduğunu defalarca söylediklerini kaydetti.

Irak'ta, Şii milislerden oluşan Heşdi Şabi (Halk Toplulukları) Askeri Sözcüsü Ahmet el-Esedi, dün yaptığı açıklamada, Selahaddin kentinin Beyci ilçesiyle Enbar'ın kent merkezi Ramadi'nin DAEŞ'ten kurtarılması amacıyla operasyon başlatıldığını ve her iki bölgede şiddetli çatışmaların çıktığını bildirmişti. Esedi, "Saat 05.00'te Selahaddin'in kuzeyi ve Ramadi'nin bazı bölümlerini kapsayan 'Lebbeyk Ya Hüseyin' operasyonu başlatıldı" açıklamasında bulunmuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yusuf

A.Gül bu açıklama konusunda samimi ise zaten siyaset yapmasın. Bu açıklamaya inanmamızı istiyorsa ya kendisinde bir gram siyasi zeka yok. Ya da toplum bu açıklamaya inanıryorsa, toplumda bir gramlık siyasi analiz kabiliyeti yok. Sizce hangisi?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş