DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ABD ordusundan tehlikeli hata!

ABD ordusunun, etkisiz hale getirilmemiş şarbon bakterilerini, geçen yıl 9 eyaletteki laboratuvarlar ile ABD'nin Güney Kore’deki askeri hava üssüne yanlışlıkla gönderdiği bildirildi.

28.05.2015 08:42:23

AA'nın haberine göre, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü Steve Warren, yaptığı yazılı açıklamada, canlışarbonbakterilerinin, Utah eyaletindeki Dugway'de bulunan orduya ait bir araştırma tesisinden Teksas, Maryland, Wisconsin, Delaware, New Jersey, Tennessee, New York, California ve Virginia eyaletleri ile Güney Kore'deki Osan hava üssüne yollandığını kaydetti.

Kamuya yönelik bilinen bir riskin bulunmadığını belirten Warren, laboratuvar çalışanlarının da şarbonbakterisine maruz kaldığını teyit edecek veya kendilerinde şüphelenilecek bir durumun görülmediği bilgisini verdi.

Öte yandan, Sağlık Hizmetleri Dairesi'ne bağlı Hastalık Koruma ve Kontrol Merkezi olaya ilişkin soruşturma başlattıklarını duyurdu. 

Warren da yanlışlıkla gönderilen bakterilere ilişkin soruşturmada Hastalık Koruma ve Kontrol Merkezi ile işbirliği içinde bulunduklarını ifade etti. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Adil el-Zari

Evet bu yazıya katılmakla birlikte ilaveler yapmak istiyorum. Ak parti kendi içinde ciddi bir revize yapmalı, makam mevki düşkünü daire başkanı, genel müdür, başkan, brokrat vs. ne varsa sülükleri silkelemeli. Ve milletin karşısına yeniden mümkünse koalisyonsuz çıkmalı ama asla mhp ile çıkmamamlı. Zira Mhp çok eski bir zihnyete sahip, sadece bağırıp çağırıyorlar, cinnet halindeler. Onlarla iyi geçinip muhalefette memnun edilmelidirler. Ak Parti'yi patlatmaya çalışıyorlar aman dikkat!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş