DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'ABD'nin yardımı olmasaydı anlaşmaya varamazdık'

Yunanistan Başbakan Yardımcısı Yannis Dragasakis, ABD'nin yardımı ve ısrarı olmasaydı kreditörlerle anlaşmaya varılamayacağını söyledi.

7 Yıl Önce
2015-07-15 14:08:18

Radikal Sol Koalisyon Partisi'nin (Syriza) radyosuna konuşan Dragasakis, kreditörlerle yapılan üçüncü kurtarma paketi anlaşmasını değerlendirdi.

 Dragasakis, "ABD'nin yardımı ve ısrarı olmasaydı kreditörlerle anlaşmaya varamazdık. ABD'nin sayesinde kreditörlerle sağlanan anlaşmada ülkenin borcunun sürdürebilirliği  sağlandı. Bu ülkeye resmen teşekkür etmek gerekiyor" ifadesini kullandı. 

   Yunanistan'ın kreditörlerle sağladığı kurtarma paketi anlaşmasının halen sonuçlanmadığını belirten Dragasakis, söz konusu kurtarma paketinin ülkesinin arzu ettiği bir paket olmadığını fakat kabul etmek zorunda kaldıklarını ifade etti. 

 Avrupalıların Yunanistan'da uygulanan kemer sıkma politikalarının başarısız olduğunu gördüklerini belirten Dragasakis, "Buna rağmen bu politikaların sürdürülmesini istiyorlar" ifadesini kullandı.  

Ülkesinin kreditörle şimdiye kadar yapılan müzakerelere iyi hazırlanmadığını da kabul eden Dragasakis,"Kurtarma paketiyle Yunanistan'ın üç yıl boyunca finanse sorunu olmayacak. Halkın bankadaki birikimleri kesintiye (saç tıraşı) uğramasının da önü kesildi" diye konuştu. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

M

Duyduğu uyduruklara, birkaç uyduruk bu eklemiş. Yazmış masal olmuş. İsmail ağa, devlet, insanlar, böyle kalıpları sağlam unsurların aralarında hiçbir sorun yok. Ancak sizde vardır, içerideki fetullahçılar mesela, onlar tam 5e ayrılmış durumdalar, dısarıdaki adamlarınız, kaça ayrılmışlar sayılamıyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş