SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "

'ABD'nin Irak'tan çıkma emri psikolojik savaş propagandasıdır'

İran, ABD'nin bazı çalışanlarına Irak'tan çıkma talimatını 'psikolojik savaş propagandası' olarak değerlendirdi.

'ABD'nin Irak'tan çıkma emri psikolojik savaş propagandasıdır'
16.5.2019 12:46:41

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı'na (ISNA) göre, İran'ın Birleşmiş Milletler Temsilciliğinden yapılan yazılı açıklamada, "ABD'nin acil durumlarda görevli olmayan hükümet çalışanlarına Irak'tan çıkma talimatı psikolojik savaş propagandasının son perdesidir." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, İran'ın Irak ya da hiçbir yerde kimse için tehdit oluşturmadığı ve hiçbir yerde saldırı kastının olmadığı belirtildi.

ABD'NİN KARARI

ABD Dışişleri Bakanlığı, dün, ülkenin Bağdat Büyükelçiliğindeki tüm ikinci derecedeki personelden Irak'ı terk etmelerini istemişti.

Büyükelçiliğin internet sitesinde yer alan açıklamada, İran ile Basra Körfezi'nde artan askeri gerilim nedeniyle diplomatik temsilcilikte elzem ve acil görevlerde bulunmayan tüm personelin ülkeyi terk etmesi talimatı verildiği belirtildi.

Talimat, Washington yönetiminin, geçen hafta İran'ın ve bölgede onun adına hareket eden güçlerin, ABD vatandaşlarını ve çıkarlarını hedef alan saldırılar planladıklarının tespit edildiğini açıklamasının ardından gelmişti. Büyükelçilik pazar günü yayımladığı açıklamada da ABD vatandaşlarına "artan gerilimler nedeniyle" Irak'a seyahat uyarısında bulunmuştu.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR