SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "
ABD, Netanyahu’dan İran krizinden uzak durmasını istemiş!

ABD, Netanyahu’dan İran krizinden uzak durmasını istemiş!

Tel Aviv kaynaklarından edinilen bilgiye göre Trump yönetimi, İsrail Başbakanı Netanyahu'dan İran konusunda tarafsız kalarak ve söz konusu krize karışmamasını istedi.

ABD, Netanyahu’dan İran krizinden uzak durmasını istemiş!
19.5.2019 01:40:12

Tel Aviv kaynaklarından edinilen bilgiye göre Trump yönetimi, İsrail'den İran konusunda tarafsız kalarak ve söz konusu krize karışmamasını istedi.

İsrail güvenlik kaynakları, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun ordu ve güvenlik güçleriyle ABD ile İran arasında artan gerilim ve Körfez'deki krize ilişkin olağanüstü toplantılar gerçekleştirdiğini bildirdi.

NETANYAHU, BİR HAFTA İÇİNDE
3 DEFA POMPEO İLE GÖRÜŞTÜ

Kaynaklar, ABD'nin Ortadoğu'da yaşananlarla ilgili İsrail istihbaratından bilgi istemek konusunda tereddüt etmediğini söyledi. Ayrıca Netanyahu'nun bir hafta içinde en az üç kez ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini de doğruladılar.

Netanyahu düzenlediği yaptığı toplantılarda Ortadoğu'daki askeri gerilimin artmasına karşı alınacak tedbirleri tartıştı.

Kanal 13 televizyonu muhabiri Barak Ravid üst düzey İsrailli yetkililere dayandırdığı haberinde, şu aşamada İsrail'in İran'ın hedefi olmasının uzak bir ihtimal olduğunu aktardı.

Netanyahu, güvenlik birimlerinin başındaki isimlere, Körfez'deki gelişmeleri takibe devam etmeleri ve İsrail'in bu girdabın içine çekilmesini engellemeleri talimatını verdi.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR