SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO
ABD'li temsilci: Rusya'nın bize katılma zamanı geldi

ABD'li temsilci: Rusya'nın bize katılma zamanı geldi

BM Daimi Temsilcisi Haley, 'Esed'in krematoryumda toplu katliamları örtbas etme girişimi, 20. yüzyılın insanlığa karşı en büyük suçlarını anımsatıyor' dedi.

ABD'li temsilci: Rusya'nın bize katılma zamanı geldi
16.05.2017 21:51:27

AA'nın haberine göre, ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Suriye'de rejimin Sadnaya Hapishanesinde binlerce insanı öldürüp cesetlerini saklamak için krematoryumda yakmasına ilişkin, "Esed'in krematoryumda toplu katliamları örtbas etme girişimi, 20. yüzyılın insanlığa karşı en büyük suçlarını anımsatıyor." ifadesini kullandı.

Haley, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Esed rejimin sistematik bir şekilde ve vahşice kendi halkına karşı terör estirdiğini ifade etti.

Nikki Haley, "Esed'in krematoryumda toplu katliamları örtbas etme girişimi, 20. yüzyılın insanlığa karşı en büyük suçlarını anımsatıyor." değerlendirmesini yaptı.

"RUSYA'NIN DA BİZE KATILMA ZAMANI GELDİ"

Bu vahşetten Esed'in sorumlu olduğunu ancak Rusya ile İran'ın da bu barbarlığın ağır yükünü taşıdığını söyleyen Haley, bu iki ülkenin kaçırma, işkence, yargısız infaz, hava saldırıları, varil bombaları ve kimyasal silah saldırılarına yardım ettiğini savundu.

Bütün dünyanın Suriye rejiminin vahşetinin farkında olduğunu vurgulayan Haley, "Rusya'nın da bize katılma zamanı geldi." açıklamasında bulundu.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

hak / 17.05.2017 15:14:33
nato mücahitleri hala abd ye tapamaya devam ediyorlar . haberi okuyanda abd yi iyilik meleği rusyayıda katil falan sanacak. ama işte güç adama papucunu ters giydiriyor. adama akı kara karayıda ak diye söyletiyor. sonra utanmadan sıkılmadan adaletten özgürlükten insalıktan bahsedebilyorlar.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ