SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO

ABD dizisinde Filipinler Devlet Başkanı'nın yumruklanması, diplomatik krize yol açtı

'Madam Secretary' adlı Amerikan dizisinde Filipinler Devlet Başkanı'nın yumruklanması, iki ülke arasında diplomatik krize dönüştü.

ABD dizisinde Filipinler Devlet Başkanı'nın yumruklanması, diplomatik krize yol açtı
20.03.2017 16:44:38

'Madam Secretary' adlı Amerikan dizisinin bu hafta yayınlanacak olan bölümünde, ABD Dışişleri Bakanı rolündeki kadın oyuncunun Filipinler Devlet Başkanı'nın yüzüne yumruk attığı bir fragman yayımlandı.

Filipinler'de birçok kişi bunun Başkan Rodrigo Duterte ile alay etmek için yapıldığını söyledi.

ELÇİLİK KINADI

Ayrıca Filipinler'in ABD elçiliği, resmi internet sitelerinde diziyi kınayan bir metin yayınladı. Yayınlanan metinde, "Devlet Başkanımızı olumsuz resmetmekle ve Filipinler Başkanlık Ofisinin saygınlığına gölge düşürmekle kalmayıp, aynı zamanda ulusumuzun dış ilişkileri de küçümsenmiştir "ifadelerine yer verildi. Ayrıca "Filipinler'in uzun süredir kadın hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği savunuculuğunu da lekelenmiştir" denildi.

Öte yandan Filipinler elçiliği bu hafta pazar günü yayınlanacak olan dizinin yapımcı şirketine bu saygısızlığın bir an önce düzeltilmesi için çağrıda bulundu.

TÜRKİYE BÖLÜMÜ DE TARTIŞILMIŞTI

Dizinin daha önceki bölümlerinden birinde Türkiye'nin konu alınması ve ABD Dışişleri Bakanı ile Türk meslektaşı arasındaki diyaloglar tartışma yaratmıştı. Dizide, iki ülkenin dışişleri bakanları doğalgaz pazarlığı yapıyordu. Dizi, Türklerin çıkarcı, Türkiye'nin ise ABD için güvenilmez bir müttefik olarak betimlendiği yönünde eleşirilere konu olmuştu.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ