SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
ABD'den Türkiye'ye S-400 tehdidi

ABD'den Türkiye'ye S-400 tehdidi

ABD Hava Kuvvetleri Müsteşar Yardımcısı Heidi Grant, Rusya'dan S-400 füze savunma sistemleri satın alması halinde Türkiye'nin NATO teknolojilerine erişiminin kısıtlanacağını söyledi.

ABD'den Türkiye'ye S-400 tehdidi
17.11.2017 13:33:38

Defense News'e konuşan ABD Hava Kuvvetleri Müsteşar Yardımcısı Heidi Grant, Türkiye'ye S-400 sistemleri alımı konusunda açıklama yaptı.

ABD Hava Kuvvetleri Müsteşar Yardımcısı Heidi Grant, "Eğer Türkiye S-400'leri alırsa, NATO teknolojilerine erişimi kısıtlanır. İleriki aşamada da Türkiye'nin F-35 tipi 5. nesil bombardıman uçaklarını edinme ve kullanma imkanlarına yönelik tedbirler alınabilir" dedi.

"40 ASKERİMİZİ NATO TATBİKATINDAN ÇEKİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Norveç'te kendisi ve Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterildiğini ifade ederek, 'NATO tatbikatında bulunan 40 askerimizi çekiyoruz' demişti. ABD'den gelen açıklamanın bu olaydan sonra gelmesi dikkat çekti.

Erdoğan konuyla ilgili şunları kaydetti:

"Son olarak dün, Norveç'te bir durum oldu. Düşman tablosu diye bir tablo koymuşlar ve Atatürk'ün ismi bir tarafta da şahsımın ismi var. Bu haber gelince Genelkurmay Başkanımız ve AB'den sorumlu bakanımız da Kanada yolundaydılar. Bizi yoldan aradılar, böyle böyle dediler. Bu da NATO tatbikatı. 40 askerimiz var. Biz bu askerimizi çekme kararı verdik. Çekiyoruz dediler. Velev ki o hedefler kaldırılsa dahi 40 askerimizi çekin dedik. Gerekli bağlantıları vs yaptılar, yapıyorlar. Oyun başka. Zaman zaman değişik yerlerde de bunlar yapıldı yapılıyor. Maalesef içimizde de bunlar var. Biz silahı güç olarak kabul ediyorsak o zaman bırakalım biz siyaseti. Haktan daha güçlü bir şey olamaz."


      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  / 18.11.2017 00:49:38
  Kısıtlarsan kısıtlan lan alçak katil terörist. Biz de Rusya ile birlikte hareket ederiz. O zaman Ortadoğu'da pılını, pırtını toplar gidersin.
  / 17.11.2017 16:16:56
  cumhurbaşkanımız mustafa kemalle aynı safta olduğundan dolayı gururlanablir.ahırettede gururlarının devam etmesini dileriz.
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR