DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ABD'den Suriye operasyonu açıklaması

ABD Türkiye Büyükelçiliği Twitter hesabından ABD'nin Suriye'deki hava saldırılarına ilişkin açıklama yaptı.

24.06.2015 18:58:33

Açıklamada, "ABD'nin keyfi ya da kasten sivilleri hedef alan hava saldırıları düzenlediğine dair medyada çıkanhaberler kesinlikle yanlıştır. Hava saldırılarımız PYD dahil olmak üzere IŞİD ile savaşan çeşitli Suriyeli gruplara destek verme amaçlıdır. Bölge demografisini kalıcı olarak değiştirme çabalarının karşısındayız" denildi.

"HAVA SALDIRILARIMIZ PYD DAHİL OLMAK ÜZERE IŞİD İLE SAVAŞAN ÇEŞİTLİ SURİYELİ GRUPLARA DESTEK VERME AMAÇLI"

Hava saldırılarında IŞİD'in hedef alındığı vurgulanan açıklamada, "Hava saldırılarımız IŞİD'i hedef almıştır, PYD dahil olmak üzere IŞİD ile savaşan çeşitli Suriyeli gruplara destek verme amaçlıdır" ifadelerine yer verildi.

"BÖLGE DEMOGRAFİSİNİ KALICI OLARAK DEĞİŞTİRME ÇABALARININ KARŞISINDAYIZ"

Hava saldırılarına ilişkin yapılan açıklamada, "IŞİD hedeflerini çok katı bir süreç sonunda belirlemekteyiz, bu hedeflerin varlığı hava saldırıları öncesinde teyit edilmek zorundadır. Bölge demografisini kalıcı olarak değiştirme çabalarının karşısındayız, mültecilerin evlerine güvenli şekilde dönebilmelerini istiyoruz" denildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

aa

ana ne olmuş bu portakal ve limona niye böyle büzülmüşler. Halbukü tam mevsimi. Not...masonlar

cevat

şu bizim kürtlerin körfez savaşından bu yana amerikanın uşağı olmaktan yana yaptığı bir şey var mı Allah aşkına.ortadoğuna tüm halkları kendilerine düşman edecekler.ecnebinin ekmeğini yersen şarkısını da söyleyeceksin.yarın ağladığında da senin ninnini diğerleri dinleyecek.bir doğulu olarak üzülüyorum.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan