ABD'den kritik Suriye açıklaması

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Suriye'de keyfi ya da kasten sivilleri hedef alan hava saldırıları düzenlediklerine dair medyada çıkan haberlerin kesinlikle yanlış olduğunu bildirdi.

25.06.2015 10:49:09

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Suriye'deki hava saldırılarına ilişkin, bölge demografisini kalıcı olarak değiştirme çabalarının karşısında olduklarını bildirdi. 

Büyükelçiliğin Twitter hesabından yapılan açıklamada, keyfi ya da kasten sivilleri hedef alan hava saldırıları düzenlediğine dair medyada çıkan haberlerin kesinlikle yanlış olduğu belirtildi. 

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Hava saldırılarımız IŞİD'i hedef almıştır, PYD dahil olmak üzere IŞİD ile savaşan çeşitli Suriyeli gruplara destek verme amaçlıdır. IŞİD hedeflerini çok katı bir süreç sonunda belirlemekteyiz, bu hedeflerin varlığı hava saldırıları öncesinde teyit edilmek zorundadır. Bölge demografisini kalıcı olarak değiştirme çabalarının karşısındayız, mültecilerin evlerine güvenli şekilde dönebilmelerini istiyoruz."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

pınar şanlı

Gerçekten ibret alınması gereken bi hikaye. Ve bu yedi kızın hikayesi tam da biz gençlein yaptığı şey. Evlenmeyi düşünen yada hiç evlenmeyi düşünmeyen bütün herkesin okuması gereken bi hikaye diye düşünüyorum

Gülşen

O vakit son günlerde gelen arap ve ve türkmen 20 bini askın kişiyi döndürüp yerlerine kavuştursumlarda inanalım...dikkat ederseniz açıklamada mülteci diyor.savastan kaçanlar bu sıfata bile tabi tutulmuyor maalesef