DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ABD’den dokunulmazlık çıkışı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Mark Toner, Türkiye'deki milletvekili dokunulmazlığı yasasının onaylanmasıyla ilgili konuştu.

6 Yıl Önce
2016-06-10 08:42:51

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Mark Toner, Türkiye'deki milletvekili dokunulmazlığı yasasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmasıyla ilgili olarak, “Şunu yine söylemek istiyorum, bu değişiklik Türkiye genelinde ifade özgürlüğü üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olacak. Biz bundan çok endişe duyuyoruz" dedi.

''KAYGILARIMIZI İLETECEĞİZ''

Mark Toner, başkent Washington'da düzenlediği basın toplantısında kendisine konu ile ilgili yöneltilen soruları yanıtladı. Türkiye'deki milletvekili dokunulmazlığı yasasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmasıyla ilgili olarak sorulan bir soruya Toner, “Demokratik toplumlarda ilk ilke, yasalar önünde eşitliktir ve yasalar kapsamında korunmalıdır. Biz siyasi konuşmalarda olmak üzere, ifade özgürlüğünün korunması gerektiğine inanıyoruz. Bu kural, ülkenin yurttaşları tarafından seçilmiş politikacılar için de geçerlidir ve onların konuşmalarını da içerir. Türk hükümetine konuyla ilgili kaygılarımızı ileteceğiz" diye konuştu. .

YORUMLAR (4)

ekol türk

Hicbir zaman bu Türkiyeyi yikmaya calisan mütdefik görünümlü düsmanin sözünü dikkate almamaliyiz.Gerekirse yeniden kurtulus savasi yapariz.bukafirin parali asķeri bu vekiller ve pkk dir.

M

ifade özgürlügümü dersin, eylem özgürlügümü biz mesaji aldik gülüm, etekleriniz ates tuttu bacilar, size gerçek yerinizi gösterecek duvarin tuglalarindan biri bu sadece. Hadi bacilar, hayirli cumalar.

adıyaman

Hadi bakalım Amerikada bir vatandaşınız kalksında hem de meclisinizde teröre destek versin ayrı gayrılık gibi fikirler atsın nasıl cevap veriyorsunuz görelim.Onu da ifase özgürlüğü olarak mı ifade edeceksiniz.Karışmayın içişlerimize konuşturulan kukla.Siz iki yüzlü riyakarlar.

Cesur

Türkiye ile ilgili endişe duymanıza gerek yok,kendi Ülkenize bakın.İki yüzlü güvenilmez sözde müttefikler.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş