DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ABD'deki seçim Kanada'nın göçmenlik sitesini çökertti

ABD'de başkanlık seçiminin ardından oyların sayılmaya başlanması ile sonuçlar ortaya çıkmaya başladı. Gidişattan memnun olmayan ABD'liler Kanada'nın göçmenlik sitesinin çökmesine neden oldu.

5 Yıl Önce
2016-11-09 08:53:58

Donald Trump'ın seçimleri önde götürmesi Clinton destekçileri arasında büyük endişe yarattı. Trump'ın seçimi kazanmaya yaklaşmasıyla Kanada'nın göçmenlik sitesi erişilemez hale geldi.

Aralarında pek çok ünlünün de bulunduğu birçok kişi Trump'ın başkan olması durumunda Kanada'ya göç edeceğini söylemişti.

ABD başkanlık seçimlerinde ibrenin Cumhuriyetçi aday Donald Trump'a dönmesi, Demokrat Parti'nin adayı Hillary Clinton taraftarlarının coşkusunu endişeli bekleyişe çevirdi.

Clinton taraftarları, seçim kutlamaları için Manhattan'daki Javits Center'da toplandı. Açıklanan ilk sonuçlara göre Clinton'ın kazanacağını düşünen katılımcılar, coşkuyla kutlamalara başlasalar da ilerleyen saatlerde Trump'ın kilit eyaletlerde öne geçmesi, kalabalığın moralini bozdu ve salon sessizliğe gömüldü.

Clinton'ın bazı taraftarlarının ağladığı, Hispanik seçmenlerin de el ele tutuşarak Clinton için dua ettikleri görüldü. Öte yandan Amerikalılar, Times Meydanı'nda ve New York'un farklı noktalarında heyecanla seçim sonuçlarını bekliyor.

New York'un sembollerinden Empire State binasına da seçim sonuçları ve iki adayın kazandıkları delege sayısı anlık olarak yansıtılıyor.
İki adayın da konuşma yapacağı New York'ta güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Adayların hem seçimleri takip ettikleri hem de konuşma yapacakları otel ve kongre salonlarının çevresine terör saldırısına karşı kum dolu kamyonlar yerleştirildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

volkan

Vay be ! Amerika'da ne çok FETÖ cü varmış.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş