ABD'de uçak kazası

ABD'nin Güney Carolina eyaletinde Cessna tipi bir uçakla F-16 savaş uçağı çarpıştı. Kazada, F-16 pilotunun kurtulduğu belirtildi...

08.07.2015 00:30:02

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Cessna tipi özel bir uçakla F-16 savaş uçağının Charleston kentinin kuzeyindeki çarpışmasında, F-16 pilotunun sağ olarak uçaktan atladığı belirlendi. Diğer uçakta bulunanların sağlık durumları henüz belli değil. Uçağın parçalarının düştüğü bölgede en az bir kişi yaralandı.

Berkeley County İtfaiye Teşkilatı'nın açıklamasında, F-16 ile Cessna tipi uçak Lewisfield Plantation'da otoyol yakınında çarpışarak düştüğü belirtildi.

Federal Havacılık Dairesi'nden (FAA) yapılan açıklamada ise, Shaw Askeri Hava Üssü'nden kalkan F-16 ile Cessna C 150 tipi özel uçak Charleston kentinin kuzeyinde Moncks Corner bölgesinde çarpıştığı ifade edildi.

Güney Carolina Doğal Kaynakları İdaresi'nden Robert McCullough açıklamasında, Cessna tipi uçağın bazı parçalarının Cooper Nehri'ne, bazı parçaların da pirinç tarlasına düştüğünü söyledi.

ABD Ulaştırma Emniyet Dairesi (NTSB) kazayı soruşturmak için bölgeye müfettiş göndereceğini açıkladı.

1970'de ABD Hava Kuvvetleri için tasarlanan F-16 uçağının, 1975'ten bu yana 26 ülkede 4 bin 500 adetten fazla üretimi yapıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)