DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ABD'de sinema katliamı failinin davası

ABD'de sinema katliamı failinin davası

7 Yıl Önce
2015-08-26 21:51:42
ABD'nin Colorado eyaletindeki bir sinema salonunda 2012 yılında düzenlenen ve 12 kişinin ölümüne yol açan silahlı saldırının faili James Holmes'e verilen müebbet hapis cezası onaylandı.

7 Ağustos'ta saldırıyla ilgili iddianameyi görüşen büyük jürinin idam cezasında karar kılmaması nedeniyle, müebbet hapis kararı, davayı gören Hakim Carlos Samour için tek seçenekti.

Şartlı tahliyeden yararlanamayacak olan Holmes'ün hangi hapishaneye gönderileceğine daha sonra karar verilecek.

Eski bir doktora öğrencisi olan saldırgan, 20 Temmuz 2012'de Aurora kentindeki bir sinema salonunda "Batman: Kara Şövalye Yükseliyor" filminin gösterimi sırasında rastgele ateş açarak 12 kişinin ölümüne ve 70 kişinin yaralanmasına neden olmuştu.

Colorado'daki bir mahkeme, temmuz ayında Holmes'ü cinayet, cinayete teşebbüs ve patlayıcı madde bulundurma maddelerini içeren toplam 165 ayrı suçtan suçlu bulmuştu.

Holmes'ün avukatları, şizofreni hastası olan sanığın saldırı sırasında akli dengesinin yerinde olmadığını iddia etmişti.

Saldırının tüm detaylarıyla önceden planlanarak düzenlendiğini savunan savcılar ise iddianamede Holmes'ün idam cezası alması gerektiğini belirtmişti.

7 Ağustos'ta büyük jürinin Holmes için idam cezasında karar kılması bekleniyordu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş