DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ABD'de seçimlere 1 hafta kaldı ve Trump önde

Amerika Birleşik Devletleri’nde gün geçtikçe kızışan seçim yarışında Trump önde gidiyor.

5 Yıl Önce
2016-11-02 11:17:12

Euronews'in haberine göre; Amerika Birleşik Devletleri'nde seçime bir hafta kala başkanlık yarışı kızıştı. Washington Post ve abc NEWS'in 27-30 Ekim tarihlerini kapsayan son anketi, ilk kez Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın Hillary Clinton'ı bir puan geçtiğini gösteriyor.

Ankete göre Trump'a olan destek yüzde 46 düzeyine ulaşmış durumda.

Donald Trump, geçtiğimiz ay Demokrat rakibinin yaklaşık 10 puan gerisindeydi.

Dün Wisconsin'de konuşan Trump, bazı eyaletlerde erken oy veren Amerikalı seçmenlere seslendi: “Ohio, Michigan, Pensilvanya ya da Minnesota'da yaşıyorsanız oyunuzu Donald Trump lehine değiştirebilirsiniz.”

Diğer yandan Başkan Barack Obama, e-posta skandalıyla ilgili FBI tarafından hakkında yeniden soruşturma açılmasından beri kan kaybeden Clinton'a destek için sahaya indi: “Yanlışlar yaptı mı? Elbette, ben de yaptım. Kamuoyu önünde geçen 30 yıl içinde kim yapmaz ki? Fakat o esasında iyi ve ne yaptığını bilen makul biri ve göz dolduran bir başkan olacak.”

Eski Dışişleri Bakanı Clinton da kararsız seçmenin yoğunlukta olduğu Florida'da seçim kampanyasını sürdürdü. Emlak zengini Trump'a vergi bildirimlerini açıklama çağrısı yaptı.

ABD'de Obama'nın iki dönem başkanlığından sonra Beyaz Saray'a kimin çıkacağı sorusu 8 Kasım'daki seçimlerde yanıt bulacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

M

Aman haa, simdi idealist takilmayalim. Hillary senelerin kurdu, ne faydasi oldu bize? O kadin basa gelirse, esas ozaman dünyanin çekecegi olur. Ama Trump, deli kursun, karsi tarafin muhafazakar degil yenilikçi omlasi isimize gelir, ama bu durum özel. Amerikanin tekrar kabuguna çekilmesi lazim (trump bunu konusuyor) vede kabuguna çekilecegi yoksa, tam trump gibi birinin himayesi altinda saldirganlik yapsinki, cevabini tiyatrosuz verebilelim. Hillarynin 30 senelik tiyatro tecrübesini unutmayin! Trump ise içi disi bir biri, tutamiyor agzini, sabirsiz, alismis emir vermeye. bize bu gelir!

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş