DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ABD'de Pelosi'nin evinin önüne kesik domuz başı bıraktılar

ABD’de, kimliği belirsiz kişilerin Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve Senato çoğunluk lideri Mitch McConnell’in evlerine zarar verilmesi ülke gündemine oturdu

03.01.2021 15:28:14

Pelosi'nin evinin önüne sahte kan dökülerek kesik bir domuz başı koyulurken, Mitch McConnell'in Kentuck eyaletindeki evinin duvarına ‘Param nerede' ve ‘Mitch yoksulları öldürüyor' şeklinde yazılama yapıldı.

030120211140204771025

McConnell ve Pelosi, ülkede koronavirüs salgınından etkilenen ekonomiyi destek paketleriyle iyileştirme planıyla ilgili devam eden şiddetli tartışmalar yaşanırken hedef alındı.

Noel öncesi ABD Başkanı Donald Trump'ın 900 milyar dolarlık plan kapsamında ‘600 dolarlık nakit yardımını 2 bin dolara çıkarma' çağrısının ardından Temsilciler Meclisi güncellenmiş tasarıyı onaylamış, ancak Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Senato, Trump'ın çağrılarına rağmen bunu onaylamamıştı.

McConnell geçtiğimiz gün basına yaptığı açıklamada, “Senato, yardıma ihtiyacı olmayan zengin Demokratların ellerine daha para verilmesi için yapılan gözdağlarına maruz kalmayacak” demişti.

McConnell evinin duvarına yazılan yazıları ‘aşırı bir öfke patlaması' olarak nitelendirerek, “Vandalizm ve sindirme siyasetinin toplumumuzda yeri yoktur” diye konuştu.

Olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş