ABD'de gerilim tırmanıyor! Trump, terör örgütü ilan etti

ABD Başkanı Donald Trump, polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden George Floyd için adalet talebiyle düzenlenen protestolarda gerginliğin tırmanmasından sorumlu tuttuğu ırkçılık karşıtı sol grup Antifa'yı resmen terör örgütü olarak tanımlayacaklarını duyurdu.

2020-05-31 20:39:08

ABD'de George Floyd'un polis tarafından öldürülmesine ve sistematik ırkçılıkla polis şiddetine karşı protestolar sürerken ABD Başkanı Donald Trump'tan yeni bir açıklama geldi.

ABD'nin Minnesota eyaletinde bulunan Minneapolis kentinde gözaltına alınırken, polis tarafından öldürülen George Floyd için ülke genelinde protesto gösterileri devam ediyor. ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Anti-Faşist Protesto Hareketi'ni (ANTIFA) terör örgütü olarak ilan edeceklerini duyurdu. Trump, “Amerika Birleşik Devletleri ANTIFA'yı terör örgütü olarak ilan edecek” dedi. ABD Başkanı, Floyd cinayetinin ardından başlayan şiddet olaylarının arkasında ANTIFA ve diğer radikal sol grupların olduğunu öne sürmüştü.

Öte yandan ANTIFA, ABD'de 2017 yılında Virginia eyaletinin Charlottesville kentinde yaşanan şiddet olaylarında ortaya çıkmıştı.

YORUMLAR (0)

7654

allahımdan dilerim ezanların alemlere rahmet olarak gönderilen hz muhammed s.a.v efendimizin ebu zerden sahih hadisi şerifine göre 124.000 veya 224.000 peygamber gönderilen bu dünyaya peygamberleri öldüren katleden inanmayan ümmetleri oluşmayan sürgün edilen yurtlarından çıkarılan peygamblerin meleklerin ezanların hürmetine rabbimden dilerim abddeki yellowstone yanardağı patlar inşallah amin o zaman siyahilere yapılan beyazların yerle bir olduğunu tüm dünya görür inşallah amin

ercan arıkan

e ne demişler keser döner sap döner misali abd saplamayı yedi