SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

ABD birliklerinin Suriye'den çekilmesi hakkında Trump ve Macron telefonda görüştü

Beyaz Saray'a göre, ABD Başkanı Donald Trump ve Fransız devlet başkanı pazartesi günü, ABD birliklerinin Suriye'den çekilmesi ile ilgili olarak bir telefon görüşmesi yaptılar.

ABD birliklerinin Suriye'den çekilmesi hakkında Trump ve Macron telefonda görüştü
8.1.2019 18:17:21

Timetürk Çeviri

Pazartesi günü, Emmanuel Macron Donald Trump ile telefonda görüştü. İki liderin gündeminde ABD birliklerinin Suriye'den çekilmesi vardı. İki lider, ABD ve Fransa'nın İŞİD'i yenmek ve ABD birliklerinin Suriye'den çekilmesini düşünceli ve koordine etmek için hazırlık yapma taahhüdü de dahil olmak üzere Suriye'deki durumu ele aldı.

19 Aralık'ta Donald Trump, Suriye'de bulunan yaklaşık 2 bin ABD askerinin ülkesine geri gönderilmelerinin başladığını ilan etti. Bu açıklamanın ardından Fransa, ABD'nin Suriye'den ABD kuvvetlerinin çekilmesi konusunda Washington'la temas halinde olduğunu ve ABD'nin Suriye'deki ortaklarının güvenliğinin korunması konusunda dikkat edeceğini söyledi. Emmanuel Macron, ABD liderinin kararını eleştirerek, bir müttefikin güvenilir olması ve diğer müttefikleriyle koordineli olması gerektiğini söylemişti.

Pazartesi günkü toplantıdan önce, Donald Trump defalarca Suriye'den asker çekme konusundaki fikrini değiştirmediğini, ancak operasyonun zaman alabileceğini söyledi.

Kaynak: Le Figaro, Reuters


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR