DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AB Komisyonu: İngiltere’nin ekonomik büyümesi yavaşlayabilir

AB Komisyonu'nun 'Avrupa Ekonomi Tahminleri' raporu yayınlandı. Raporda İngiltere ekonomisinin önümüzdeki yıllarda yavaşlamasının beklendiği belirtildi.

5 Yıl Önce
2017-02-13 18:13:55

AA2nın haberine göre raporda, yavaşlamanın ana nedeni olarak ülkenin AB'den ayrılma (Brexit) kararının yarattığı belirsizlik gösterildi.

Avro Bölgesi'nde ise ekonomik büyümenin bu yılın sonunda yüzde 1,6, gelecek yıl ise yüzde 1,8 seviyesinde gerçekleşmesinin beklendiği bildirildi.

Bu ay başında Londra merkezli Ulusal Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (NIESR) İngiltere ekonomisinin bu yılın sonunda yüzde 1,7, gelecek yılın sonunda ise yüzde 1,9 oranında büyümesinin beklendiğini açıklamıştı.

İngiltere Merkez Bankası (BoE) ise AB referandumunun ardından 2017 yılı için ekonomik büyüme tahminini yüzde 0,8 olarak belirlemiş, kasım ayında yüzde 1,4 seviyesine revize etmişti. Banka en son bu ay başında 2017 yılı için ekonomik büyüme tahminini yüzde 2,0 seviyesine revize etmişti.

İngiltere Merkez Bankası 2018 yılında İngiltere ekonomisinin yüzde 1,6, 2019 yılında ise yüzde 1,7 seviyesinde büyümesini bekliyor.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş