DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AB Komisyonu Başkanı Juncker:

AB Komisyonu Başkanı Juncker:

17.06.2015 00:44:04
AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Yunanistan hükümetini, uluslararası kreditörlerinin tekliflerini halkına yanlış aktarmakla suçladı.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'le bir araya gelen AB Komisyonu Başkanı, düzenlediği basın toplantısında, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın AB'nin kendilerine sunduğu teklifleri Yunan halkına farklı aktardığını söyledi.

"Çipras, kendisine söylediklerimi halkına farklı aktarmıştır" diyen Juncker, sağlıkta ve elektrikte vergileri artırma taraftarı olmadığını ve Çipras'ın da bunu bildiğini belirtti.

"Yunanistan hükümeti umrumda değil, önemli olan Yunan halkı" diye konuşan Juncker, Çipras hükümeti halka AB komisyonunun gerçek tekliflerini anlatsa Yunanistan'la müzakerelerin daha kolay olacağını savundu.

Yunanistan Başbakanı Çipras, partisi SYRIZA'nın meclis grup toplantısında, kreditörlerin kendilerinden yüksek maaş kesintileri ile sağlık ve elektrikte vergi artışı yapmalarını talep ettiğini söylemişti. Çipras, Avrupalı kurumları Yunanistan'dan mantık dışı taleplerde bulunarak hükümeti ve Yunan halkını küçük düşürmeye çalışmakla suçlamıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş