DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AB Bakanı ve ve Başmüzakereci Bozkır:

AB Bakanı ve ve Başmüzakereci Bozkır:

26.05.2015 22:14:29
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, sivil toplu kuruluşlarının önemine işaret ederek, "Demokrasinin olduğu yerde sivil toplum örgütü yoksa, o zaman o demokrasi değildir" dedi.

Bozkır, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla Şişli Öğretmenevi'nde bir araya geldi.

Burada konuşan Bozkır, sivil toplumun çok önemli olduğunu belirterek, sivil toplum kuruluşlarının olmadığı yılların şahidi olduğunu söyledi.

Bugün Türkiye'de 104 bin sivil toplum kuruluşu bulunduğunu, bunun Cumhuriyet tarihinin en yüksek rakamı olduğunu ifade eden Bozkır, sadece rakama ulaşmanın değil, sivil toplum örgütünün çok önemli olduğunu vurguladı.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır, "Sivil toplum ayrı bir şey. Demokrasi sivil toplum, sivil toplum demokrasi demektir. Demokrasinin olduğu yerde sivil toplum örgütü yoksa, o zaman o demokrasi değildir" diye konuştu.

- "Rakamları say say bitmez"

Ekonomi, demokrasi, yerel yönetimler ve hizmetler bakımından Cumhuriyet tarihiyle kıyaslanamayacak mesafe katettiklerini aktaran Bozkır, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Çok değil 10 yıl geriye gidelim. Türkiye'nin tüm rakamlarına baktığınızda 3 katına katlamış durumdayız. 230 milyar dolarlık bir Türkiye, bugün 830 milyar dolarlık bir Türkiye. 2 bin 800-3 bin dolar olan kişi başına düşen milli gelir, bugün 11 bin 500 dolar. 50 milyar doların altında olan ihracat, bugün 170 milyar dolarlık bir ihracat var. 193 üniversitemiz var. Merkez Bankası'nın kasasında 25 milyar dolar vardı, bugün 140 milyar dolar var. IMF'ye 28 milyar dolar borcumuz vardı, bugün borcumuz yok. Bütün bu rakamları say say bitmez. Ama bütün bunların nasıl olduğuna bakmak lazım."

Yönetime talip olanların geçmişte neler yaptığını bakmak gerektiğini anlatan Bozkır, o partilerin yönetimde olduğu zamanlarda, dönemin başbakanının petrol ithalatı yapılamadığı için makamında paltoyla oturduğunu aktardı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

nazmi uçkan

akp'ye ders verenler;bugünler iyi günleriniz.dahası gelecek.sırada hızlı trenler............ooooooofffffffff......yanlış oy kullananların bedelini neden sadece yanlış oy kullananlar ödemez?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş