SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

AA'nın 'Yılın Fotoğrafları' oylaması

Oylamaya katılan Geri Dönüşümcüler Konfederasyonu Başkanı Çetin, tercihini 'Mehmetçik çocukların yüzünü güldürdü', 'Luceyn'in yüzü Türkiye'de gülüyor' ve 'Milli yüzücüden Tokyo hedefi' başlıklı fotoğraflardan yana kullandı

AA'nın 'Yılın Fotoğrafları' oylaması
11.12.2019 09:39:45

Geri Dönüşümcüler Konfederasyonu Başkanı Mahmut Uğur Çetin, Anadolu Ajansının (AA) "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında çektiği fotoğrafları inceleyen Çetin, "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerindeki 3 fotoğraf için oy kullandı.

Çetin, haber kategorisinde Behçet Alkan'ın "Mehmetçik çocukların yüzünü güldürdü" fotoğrafını tercih ederek, "Mehmetçik bu karede, çocuğun yüzünü güldürmekten öte sevinçten başını döndürmüş. Çocuk sanki ailesinden birini görmüş gibi hasretle bakıyor." dedi.

Yaşam kategorisinde Cem Genco'nun "Luceyn'in yüzü Türkiye'de gülüyor" fotoğrafına oy veren Çetin, "Sanki 9 yaşındaki Suriyeli kız çocuğunun yüzünden ziyade, dünyanın Suriye konusundaki yaklaşımlarının iki yüzü görüntülenmiş." diye konuştu.

Çetin, spor kategorisinde ise Ayhan İşçen'in "Milli yüzücüden Tokyo hedefi" fotoğrafını seçerek, karede inanç, azim ve kararlılık gördüğünü söyledi.

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR