DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AA muhabirine yapılan saldırı

AA muhabirine yapılan saldırı

7 Yıl Önce
2015-05-28 19:14:36
Kozlu ilçesinde haber takibi yaparken darbedilen AA muhabiri Gökhan Yılmaz'a yapılan saldırıyı, Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) ve Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) kınadı.

Olayla ilgili olarak ZGC Başkanı Derya Akbıyık, gazetecilere yaptığı açıklamada, Zonguldak Adliyesi önünde AA Muhabiri Gökhan Yılmaz'a yapılan saldırıyı üzüntüyle öğrendiklerini söyledi.

Basın mensupları olarak şiddet olaylarıyla sık sık karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Akbıyık, şöyle konuştu:

"Bu tür saldırılara özellikle adliye önünde karşılaşıyoruz. Bugün yapılan saldırıda arkadaşımız büyük bir darbe aldı. Arkadaşımız hem çene hem de dişinden yaralandı. Biz saldırıyı yapanların hırsını anlamıyoruz. Adliyede görev yapan emniyet görevlileri şüphelilerin adliyeye giriş ve çıkışlarında gerekli önlemleri almıyorlar. Gazeteci kamu görevini yapıyor ve olayları yansıtıyor. Gazeteci bir elinde fotoğraf makinesi, bir elinde kamerası saldırıya maruz kalıyor. Böyle psikolojisi bozuk insanların bizlere saldırmasını şiddetle kınıyoruz. Bu konuda yetkililerin önlem almasını istiyoruz. Bunu yapanın cezasız kalmasın istiyoruz."

- Basına yönelik her türlü baskı ve saldırıyı kınıyoruz

KGD'den yapılan yazılı açıklamada ise son günlerde gazetecilere yönelik baskı ve saldırıların arttığı belirtilerek, kamuoyunun ve yetkililerinin duyarlı olması istendi.

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde 7 yıl önce 3,5 yaşındaki kız çocuğunun boğazı kesilerek öldürülmesine ilişkin davada yargılanan Fatma K. (35) tutuklanmıştı. Fatma K. adliyeden çıkartıldığı sırada görüntü ve fotoğraf almak isteyen AA muhabiri Yılmaz, kadının eşi N.K'nin saldırısına uğramıştı. Darbedilen ve dişi kırılan Yılmaz, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

İstanbul sözleşmesi ve türevleri 6284 sayılı beyan esaslı sistem uygulanmaya devam ettikçe şiddet ve kan hiç durmayacak..Şiddeti önlemek bir kenara artmasına sebep olduğu istatistikler ile sabittir, toplum gözünde de farklılık tespit edilmiştir.. Bu fesat sözleşme aile ve islam karşıtı bir projedir. Lanet olsun ülkeme musallat edenlere.

Bulent Geb

Beyefendi zirvaliyor! '6284 Sayılı Yasa' ba$likli paragrafa kadar okudum ve orada biraktim. cunku;Domestic kavrami Bati kulturunde 'evin icindeki herkesi' kapsar. Akraba, oda kiracisi, gecici i$ci, dadi, au pair vs.vs insanlari da kapsamasi acisindan oyle yazmistir. Yoksa onlar da biliyordu 'family' aile diye yazmayi Avrupa sozle$mesinde....

Daha kaç defa söyleyeceğiz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!6284 SAYILI KANUN/İSTANBUL SÖZLEŞMESİ (ANTLAŞMASI),TÜRK MEDENİ KANUNU,TOPLUMDA MEVCUT OLAN KADIN TOPLUMUN VICDANIDIR/KADIN SAVUNMASIZDIR/KADIN MASUMDUR... ŞEKLINDEKİ BAKIŞ AÇISININ ARKASINA SIĞINAN KÖTÜ NIYETLİ/VICDANSIZ KADINLARA DEVLETİN MAHKEMELERİNİN HAKİMLERİNİN TARAFSIZ BAKAMAYIP %90 KADINLARIN LEHİNE OLACAK SEKILDE KARALARA İMZA ATMALARI...

muzaffer1

Bu uygulama sadece ihtiyacindan sebeb askeri ucretle isci olarak calisan annelere uygulanmalidir. Kadini illa evden cikartip is yasamina sokacagim anlayisi ile gelecegimizi karartmayin bu yaklasim ak parti hukumetine sayin cumhurbaskanimiza yakismamaktadir. 6284 sayili kanun gibi buda toplumumuzu islami esaslardan uzaklastirip temel dinamiklerimiz olan aile yapisini bozma amaclidir. 15 yasida bir kiz cafelere daha rahat gidip gelebilmrk adina polisten babasi icin tedbir karari istiyor...

Bulent Geb

Ayrica, 6284 sayili kanun geregi zaten hukumlerin yerinde kladigini soylemi$. Ama unutuyor ki o kanun 2012 yilinda, Ist Sozlemesi nedeniyle cikartilmistir. Sozle$me fesih edilince, yakin zamanda o kanunda kaldirilacaktir buyuk ihtimalle. Aksi halde, sadece dostlar ali$veri$de gorsun misali, Sozle$meyi fesih etmi$ olurlar. $ark kurnazligi misali kanun yerinde durursa da his $a$irmam dogrusu...Bunu yaninda, yazarin birey-hak kavrami ile emanet-mesuliyet kavrami hakikaten kayde deger bir sosyal bulus...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş