DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AA GÜNÜN BAŞLIKLARI

AA GÜNÜN BAŞLIKLARI

7 Yıl Önce
2015-06-04 13:02:44
Günün öne çıkan gelişmeleri saat 13.00 itibarıyla şöyle:

1- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Olay TV'de canlı yayınlanan seçime yönelik özel programda, karşılarında hem siyasi aktörlerle bir ittifak olduğunu hem de bir "koçbaşı" gibi HDP'ye barajı geçirtmek suretiyle AK Parti'nin milletvekili sayısının azaltılmaya çalışıldığını belirtti.

- Arınç, "Bunun peşine gittiler. Bu siyasi aktörleri dışarıdan destekleyen, bunun medya ayağı da yurt dışı ayağı da Pensilvanya ayağı da var. Bunlar da bir araya geldiler, lojistik destek sağlıyorlar siyasi aktörlere. Üçü içeriden, üçü dışarıdan artık sayısı biraz daha fazla olabilir belki, tam bir işbirliği içerisinde bir büyük projenin peşindeler" ifadesini kullandı.

(12.29)

2- Başbakan Yardımcısı Babacan, Fox TV'de katıldığı programda, piyasaların seçim sonuçlarıyla ilgili gördüğü en kuvvetli ihtimalin tek parti hükümeti olduğunu belirterek "Piyasalar onu görüyor, onu fiyatlandırmış durumda" dedi.

- Babacan, tek başına güçlü bir AK Parti iktidarı gelmemesi halinde piyasa göstergelerinin zayıflayacağını, kötüye gideceğini söyleyerek "Koalisyon, Türkiye için iyi şeyler getirmez, koalisyon demek vasatta buluşmaktır, vasatta buluşmak da vasat sonuçlar getirir" diye konuştu.

(11.40)

3- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, A Haber televizyonunda katıldığı programda, Suriye ve Irak'taki gelişmelere ilişkin, "Suriye ve Irak'ı kurtarmamız lazım. Eğit-donat bunun bir parçası ama 'Tek başına programla bunu hallederiz' dersek fazla iyimser bir yaklaşım olur ve maalesef Suriye ve Irak'ın geleceği bugünden daha kötü olur" dedi.

(12.31)

4- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuk olduğu radyo programında, MİT tırlarıyla ilgili yapılan haberlere ilişkin, "Eğer haber veya görüntüler uzun süredir gazetecinin elinde ve seçime üç gün, beş gün kala yayınlıyorsa bu doğru değil. Açık, net. Ama görüntüler yeni ulaşmış ve hemen yayınlıyorsa haber" değerlendirmesinde bulundu.

(12.14)

5- HSYK 2. Dairesi, MİT tırlarının Hatay ve Adana'da durdurulması ve aranmasında görev alan Cumhuriyet savcıları Süleyman Bağrıyanık, Ahmet Karaca, Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Yaşar Kavalcıoğlu'nun son savunmalarının alınmasını ve haklarında kovuşturma izni verilmesini kararlaştırdı. Jandarma komutanları Özkan Çokay, Erdal Yılmaz ve Kubilay Ayvaz hakkında da kovuşturma izni verilmesi kararlaştırıldı.

(12.34/12.36)

6- HDP'nin Erzurum'da miting yapacağı alana girmeye çalışan ve bazı araçlara taşlarla saldıran gruba polis müdahalede bulundu. Olaylarda çekiciye yüklenen ve bu sırada yakılan minibüsteki sürücü güçlükle kurtarıldı.

(11.28/12.21) (Fotoğraflı)

7- Yurt dışında yaşayan vatandaşların genel seçimler için kullandıkları oylar ATO Congresium'a getirildi.

(10.08) (Fotoğraflı-Görüntülü)

8- Şanlıurfa'da, kendisinden 4 gündür haber alınamayan bağımsız milletvekili adayı Halil İbrahim Göğüş, Gaziantep'te bir araçtan atılmış halde bulundu. Vatandaşların ihbarı sonucu bölgeye gelen polislerce hastaneye götürülen Göğüş, kendisini kaçıranları tanımadığını söyledi.

(00.00/12.15) (Fotoğraflı-Görüntülü)

9- HAK-İş Konfederasyonunun örgütlü olduğu 13 işletmede, 43 bin işçiyi ilgilendiren "Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü" imzalandı.

(12.42)

10- Kocaeli'de Ford Otosan işçilerinin ücretlerinde iyileştirme talebiyle 15 gün önce başlattıkları eylem sona erdi.

(00.13) (Fotoğraflı-Görüntülü)

11- FIFA İcra Kurulunun eski üyesi Chuck Blazer'in, 2013 yılında mahkemeye verdiği ifadede, 1998 ve 2010 dünya kupalarının düzenleneceği ülkelerin belirlenmesi sürecinde kendisinin ve diğer üyelerin rüşvet aldığını itiraf ettiği belirtildi.

(00.34)

12- Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Küresel Gıda Fiyatları Endeksi'nin mayıs ayında 166,8 puana gerilediğini bildirdi.

(12.05)

13- Batı Afrika ülkesi Gana'da bir benzin istasyonunda meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 96 kişi öldü.

(12.19)

14- Suriye'nin Haseke vilayetine bağlı Rasulayn ilçesinde, DAEŞ'in bir kontrol noktasına düzenlediği saldırıda 30 YGP'linin öldüğü bildirildi.

(11.05)

15- ABD ordusunun, 17 eyaletteki 51 laboratuvar ile 3 ülkedeki tesislere yanlışlıkla canlı şarbon bakterileri gönderdiği belirtildi.

(04.36)

16- Çin'de gemi kazasında ölü sayısının 65'e yükseldiği bildirildi.

(07.00)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

EL KAIDE ISLAM EMIRLIGI

Biz muminlerin muhafizi islamin kilici kuranin bekcisi kafirlerin korkulu ruyasi kaideyiz bu kiyamete kadar devam edecek dava masalidir anlattikca canlilik kazanir beyinlerin pasini siler yozlasmis kafalarda yesil otlar mezralar yeserir biz bir inancin son muhuruyuz adi kaide Allahini seven uysun

Görüş Bildir Bizimle Paylaş