DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

:00

İftar vakti

BURSA

SAHUR
İFTAR

ANKARA

SAHUR
İFTAR

SİVAS

SAHUR
İFTAR

ERZURUM

SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

:00

İftar vakti

ANKARA

SAHUR
İFTAR

ERZURUM

SAHUR
İFTAR

9 Şubat'ta ne olacak? 9 şubatta ne açıklanacak?

Türkiye Uzay Ajansı'nın paylaşımı herkes heyecanlandırdı. 2018 yılında kurulan ve 2019'da resmen faaliyet başlayan Türkiye Uzay Ajansı sosyal medyadan yaptığı paylaşımda 9 Şubat işaret edildi. Peki 9 Şubat' ta ne olacak? TUA'nın bu açıklaması sonrası 9 şubatta ne açıklanacak diye araştırılmaya başlandı. Peki 9 şubatta ne var? 9 şubat neden bu kadar önemli? İşte TAU'nun işaret ettiği 9 şubata dair detaylar...

06.02.2021 14:27:08

Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulnan TAU milyonlarca kişiyi heyecanlandırdı. Türkiye Uzay Ajansı'nın paylaşımında 9 şubata dikkat çekildi. 9 Şubat' ta ne olacak? 9 şubatta ne açıklanacak? 9 şubatta ne var? 9 şubat neden bu kadar önemli?

9 Şubat'ta ne olacak?

Türkiye Uzay Ajansı (TAU) "İstikbal Göklerdedir" hashtag'i ile uzay görüntüleri yayımkadı ve sonunda 9 Şubat Salı günü işaret edildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da Türkiye Uzay Ajansı'nın paylaştığı videoyu "Hazır mısınız?" diyerek yeniden paylaştı. Peki 9 Şubat' ta ne olacak?

9 şubatta ne açıklanacak?

9 Şubat' ta ne olacak sorusu kafalarda soru işareti bıraktı. İdiya göre 9 Şubat'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 yıllık uzay vizyonunu oluşturacak Uzay Programı'nı açıklayacak.

Türkiye Uzay Ajansı nedir?

Türkiye Uzay Ajansı (TUA), Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal uzay ajansıdır. Türkiye'nin uzay bilimleri programı ile genel havacılık ve uzay araştırmalarından sorumlu devlet kurumudur.

13 Aralık 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi[3] ile belirlenen görev ve yetkileri yerine getirmek üzere tüzel kişiliği haiz, idari ve mali özerkliği ile özel bütçeye sahip olarak, Cumhurbaşkanı tarafından belirlenen politikalar doğrultusunda "Milli Uzay Programı" hazırlanarak hayata geçirilmesi için çalışmalar yürütmek amacıyla kuruldu.

Ajans ilk toplantısını 2019 yılı Eylül ayında gerçekleştirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş