DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı

9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı

18.06.2015 16:42:22
Arnavutluk Cumhurbaşkanı Buyar Nişani ve Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatı dolayısıyla taziye mesajları yayımladı.

Arnavutluk Cumhurbaşkanlığı'nın internet sitesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hitaben yayımlanan taziye mesajında, Türk halkına, merhumun ailesi ve yakınlarına başsağlığı dilenerek, "Demirel, Türk siyasetinde derin izler bırakan biri olarak hatırlanacak" denildi.

Taziye mesajında ayrıca, "Demirel, Arnavutlar'ın kadim bir dostu ve destekçisi olarak hatırlanacak. Komünist rejim sonrasındaki geçiş yıllarında, Arnavutluk'a verdiği destekten dolayı kendisine her zaman minnettar kalacağız" ifadesine yer verildi.

Makedonya Cumhurbaşkanlığı'nın internet sitesindeki taziye mesajında ise İvanov, büyük bir Makedonya dostu olan Süleyman Demirel'in vefatı dolayısıyla derin üzüntü duyduğu belirterek, Makedonya halkı adına başsağlığı dilediğini ifade etti.

Mesajda ayrıca, "Demirel, büyük bir dostumuzdu. Makedonya'nın tanınması sürecinde üstlendiği rol, Makedonya halkları arasında hatırlanacaktır" denildi.

Öte yandan, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatı dolayısıyla Türkiye'nin Tiran ve Üsküp büyükelçiliklerinde taziye defteri imzaya açıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

merih yılmaz

ak parti gençlerden neden oy alamadığını araştırırken acaba bunu hiç mi gözününde bulundurmuyor.arkadaş kabul edelim bu sistem gençleri mağdur ediyor ve ak partiyi bitiriyor. buna artık bir çözüm bulunsun.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş