DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı

9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı

18.06.2015 14:15:37
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatına ilişkin, "Merhum Demirel, ülkemize sunduğu yüksek hizmetlerle ve demokrasi tarihimizde bıraktığı güçlü izlerle uzun yıllar gönüllerde yaşayacaktır" açıklamasını yaptı.

Sabancı, yaptığı yazılı açıklamada, Süleyman Demirel'in Türk siyasetine damga vurduğunu, demokrasi yolculuğunun birçok noktasında ana aktörlerden birisi olduğunu ifade etti.

Demirel'in, Türkiye'nin kalkınmasına katkıda bulunanları her zaman desteklediğini, iş dünyasıyla her zaman yakın istişare içinde olarak Türk ekonomisinin gelişmesi için çaba gösterdiğini dile getiren Sabancı, şunları kaydetti:

"Merhum Demirel, ülkemize sunduğu yüksek hizmetlerle ve demokrasi tarihimizde bıraktığı güçlü izlerle uzun yıllar gönüllerde yaşayacaktır. Süleyman Demirel Türk ekonomisini büyütmek yolunda, topluluğumuzun geçmişte yaptığı tüm atılımlarda, tesis açılışlarında, temel atma törenlerinde ve Sabancı Üniversitesi'nin kuruluşunda hep yanımızda olmuştur. Amcam Sakıp Sabancı'yla da çok yakın dostlukları vardı.

Sakıp Amcam 1980 askeri darbesinden sonra koyulan siyasi yasakların, 1987 yılında yapılan referandumla kaldırılması döneminde, herkesin oyunu gizlediği bir dönemde 'evet' diyeceğini açıklamıştır. Böylece, yasaklara karşı duruşunu ortaya koyarak, Süleyman Demirel'in siyasete dönmesine katkı sağlamıştır. Demirel'e Allah'tan rahmet diliyorum. Türk halkının başı sağ olsun."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş