SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

84 bin çocuk ailesinden koparıldı

Almanya Gençlik Dairesi, çoğunluğu Türk ailelerinden olmak üzere toplamda 84 bin çocuğu ailelerinden kopardı.

84 bin çocuk ailesinden koparıldı
13.09.2017 16:58:16

Her yıl ailesinden kopardığı 10 bin Türk çocuğunu Hıristiyanlaştıran Almanya, Türklere yönelik asimilasyona devam ediyor. Gençlik Dairesi, geçen yıl 84 bin 230 çocuğu çeşitli bahanelerle ailelerinden koparıp devlet korumasına aldı.

TÜRKÇE KONUŞMALARI YASAKLANDI

Koruma altına alınan çocukların 23 bin 361'i Alman, 60 bin 869'u ise çoğunluğu Türk olan yabancı kökenli. Din değiştirme ayinlerine götürülen ve Türkçe konuşması yasaklanandı. Ülkede faaliyet gösteren Umut Yıldızı Derneği Başkanı Kamil Altay, çocukların ailelerine kavuşmaları için çalışmalarını belirterek, şunları söyledi:

"Yabancı kökenli bu çocukların çoğunluğunu Türklerin oluşturduğunu tahmin ediyoruz." Anne ve babası Alman vatandaşı olan çocukların kayıtlara "Alman", anne ve babası Türk veya diğer yabancı uyruklardan olan çocukların "Alman olmayan" diye geçtiğini dolayısıyla himaye altına alınan çocukların tam sayısının bilinemediğini vurgulayan Altay, "Türk ve Müslüman kökenli koruyucu ailelerin az olması nedeniyle çocuklar genelde Alman ve Hıristiyan ailelere veriliyor" dedi.

NSU DAVASINDA MÜEBBET İSTENDİ

Almanya'da Federal Başsavcılık, 8'i Türk 10 kişinin ölümünden sorumlu Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünün üyelerinden Beate Zschaepe'nin yargılandığı davada başsavcılık mütalaasını açıkladı.Münih Yüksek Eyalet Mahkemesinde görülen davanın duruşmasında Başsavcı Herbert Diemer, baş sanık Zschaepe'nin ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Her cinayet için bu cezanın ayrı ayrı verilmesi gerektiğini belirten Diemer, Zschaepe'nin, işlenen cinayetlerde suç ortağı olduğunu ifade etti. Davada kararın birkaç ay sonra çıkması bekleniyor.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR