800 polisli operasyon

İstanbul'da, MKP'ye yönelik helikopter destekli operasyon düzenlendi.

27.05.2015 08:52:10

İstanbul'da, MKP'ye yönelik helikopter destekli operasyon düzenlendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri MKP'ye yönelik polis helikopterinin de desteğiyle operasyon düzenledi.

Çevik Kuvvet ve Özel Harekat ekiplerinin de aralarında olduğu 800 polis, başta Sultangazi ve Sancaktepe olmak üzere 10 ilçede tespit edilen 30 adrese baskın yaptı. Polis ekipleri 20 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 2 uzun namlulu tüfek ile bir tabanca ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin örgütsel eylemlerle 1 Mayıs'ta emniyet güçlerine taş, sopa ve molotofkokteyli ile saldıran yüzleri maskeli kişiler oldukları bildirildi.

Operasyon sırasında Sultangazi İsmet Paşa Caddesi'nde çöp ve yol kenarına bırakılan tahtaları yüzleri maskeli bir grup ateşe vererek yolu trafiğe kapatmaya çalıştı. Çevik Kuvvet ekipleri TOMA yardımıyla yanan çöpleri söndürerek, yolu tekrar trafiğe açtı.

Operasyonun sürdüğü, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

tevhid

pkk ve pyd işid ile çatışma adı altında köyleri yakıyor, insanları öldürüyor,halkıda göçe zorluyor. pkk hiç değişmiyor. hatta giderek azıtıyor. pkk suriye ve ırak topraklarındaki otorite boşluğundan faydalanıp buralarda faşist hitlervari bir kürt israil devleti kurma derdinde. aklı başında herkes bunu görüyor. bu fikre amerikada öncülük ediyor ve destekliyor. amerika bunun karşılığında pkk'dan işidle savaşmalarını istiyor.çok yakın zamanda barzanininde bu ipinin satılığa çıkarıldığını göreceksiniz. çünkü amerika pkk'nın arkasındaki insan gücünü keşfetti.