SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

7. Uluslararası Dünya Yapı Mühendisleri Kongresi

Türkiye Dünya Yapı Kongreleri Grubu, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin desteğiyle 'Geçmişten geleceğe mimarlık ve yapı' temasıyla düzenlenen kongre başladı

7. Uluslararası Dünya Yapı Mühendisleri Kongresi
24.4.2019 11:47:09

Bu yıl 7'ncisi düzenlenen Uluslararası Dünya Yapı Mühendisleri Kongresi başladı.

Türkiye Dünya Yapı Kongreleri Grubu, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi desteğiyle ''Geçmişten geleceğe mimarlık ve yapı'' temasıyla Taksim'de bir otelde düzenlenen kongreye, dünyadan ve Türkiye'den çok sayıda mimar ve mühendis katılıyor.

Türkiye Dünya Yapı Kongreleri Grubu Başkanı Prof. Dr. Görün Arun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 yılda bir düzenlenen kongrenin bu yıl İstanbul'da yapıldığını aktardı.

Kongrede birbirinden önemli katılımcıların yer alacağına dikkati çeken Arun, "Kongrede toplam 120 sunum olacak. 3 gün sürecek toplantı. Toplantının amacı, yeni teknolojinin herkese tanıtımı. Katılımcılar burada yaptıkları eserleri birbirine anlatıyorlar.'' diye konuştu.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen'in de katıldığı toplantı, cuma günü sona erecek.      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR