DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

7 Haziran için seçim bildirgesi yayınladı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), 7 Haziran seçimlerine ilişkin bildirge yayımladı

7 Yıl Önce
2015-05-31 19:54:32

MÜSİAD'ın ulusal gazetelerde yayımladığı bildirgede, siyasi partilerin "asgari ücret", "emekliye ikramiye", "çiftçiye mazot desteği" gibi seçim vaatleri anımsatılarak, Türkiye'nin gerçekçi hedefleri hak ettiği vurgulandı.

"Geçmişte popülist siyasi vaatler yüzünden sosyal güvenlik ve ekonomi gibi birçok alanda ağır bedeller ödeyen Türkiye, bugün seçim meydanlarında konuşulanlardan çok daha fazlasını, daha gerçekçi hedefleri hak ediyor" ifadesine yer verilen bildirgede, Türkiye'nin, sürdürülebilir, istikrarlı bir büyüme modelinin nasıl oluşturulacağını, üretim, sanayi ve ihracatın nasıl güçlendirileceğini, güvenli bir yatırım ortamı için neler yapılacağını bilmeyi hak ettiği bildirildi.

Bildirgede, sandıktan çıkacak sonucun da olgunlukla ve demokrat bir tavırla karşılanması gerektiğinin altı çizilerek, iş dünyasının geçmişte ayağına vurulan bürokrasi prangalarından kurtulmayı ve basiretli iş adamlarının önünün açılmasını hak ettiği aktarıldı.
Siyasi partilerin mitinglerde kullandığı dile değinilen bildirgede, "Türkiye daha saygılı, daha seviyeli, daha olgun, daha çözümcü ve karşılıklı suçlamaların ötesine geçmeyi basarmış bir siyasi söylem ve üslubu hak ediyor" denildi.

"ÇÖZÜM SÜRECİ NE PAHASINA OLURSA OLSUN, DEVAM ETMELİ"
Bildirgede, "Türkiye milli birlik ve kardeşliği amaçlayan Çözüm Süreci'nden her ne pahasına olursa olsun uzaklaşılmayacağından emin olmayı hak ediyor" ifadesine yer verilerek, şunlar kaydedildi:

"Türkiye, dil, din, mezhep ve etnik kökene bakılmaksızın herkesin barış içinde yaşayacağı bir ülke olmayı hak ediyor. Bizler iş dünyasının temsilcileri olarak, ülkemizin seçim öncesi ve sonrasında, bugüne kadar sahip olduğu huzur, güven ve istikrar ortamını sürdürmesini bütün kalbimizle diliyor ve üzerimize düşen sorumluluğu gururla üstleniyoruz. Bizler bütün milletimizi sandık başına, bu demokrasi şenliğini bütün coşkusuyla kutlamaya davet ediyoruz."

Bildirgenin sonunda "Hepimiz daha mutlu bir Türkiye'yi hak ediyoruz" denilerek, vatandaşlar "www.musiad.org.tr" adresinde yer alan bildirgeyi imzalamaya çağrıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Bülent6161

Geçen yıl suriyeyi irana bırakalım diyen kendisi değilmiş gibi. İranın yenilgisine üzülmüştür. Bundan dolayı ne dediğini bilemiyor mazur görmek lazım. Halep yenilgisinin acısı dinsin bir kaç güne kendine gelir merak etmeyin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş