DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,4191 ₺

EURO

17,8508 ₺

ALTIN

973,15 ₺

BİST

3.281,61 ₺

6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu sona erdi

6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu sona erdi

8 Yıl Önce
2015-05-28 13:55:49
Anadolu Ajansının (AA) global iletişim ortağı olduğu, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleşen 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu (WFER) sona erdi.

İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda 25-28 Mayıs'ta gerçekleştirilen forumun açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

Forumda, 85 farklı ülkeden enerji piyasalarını düzenleyen kurumlar, politika yapıcıları, enerji piyasasında faaliyet gösteren şirketler, finans kuruluşları, akademisyenler ve tüketici temsilcileri bir araya geldi.

WFER'de, "Paydaşların çıkarlarının dengelenmesi, enerji piyasalarında inovasyonların teşvik edilmesi, politikalar, hukuk ve düzenlemelerin koordinasyonu, enerji ağlarının entegrasyonu, değişimden faydalanma, gelişmekte olan ülkelerde düzenleme, akıllı şebekeler ve sistemler, yatırım ortamının iyileştirilmesi, arz güvenliğinin sağlanmasında düzenleyicilerin rolü, düzenleme ve sürdürülebilirlik, dağıtım şirketlerinin gelecekteki rolü" gibi konular tartışıldı.

Enerji ve düzenleme alanında seçkin 100'ün üzerinde moderatör ve konuşmacının söz aldığı forumda, 6'sı genel olmak üzere toplam 24 oturum yapıldı.

WFER'e bin kişinin üzerinde katılım sağlanırken, sadece ilk gün 850 kişi kayıt yaptırdı.

Yedincisi düzenlenecek olan WFER, 2018 yılında Meksika'nın başkenti Mexico City'de düzenlenecek. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş