SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya:'Altı gün boyunca büyük bir ilgi görecek uluslararası bisiklet yarışının kardeşlik, birlik, beraberlik ve dostluğa vesile olacağını, birleştirici ruhunun ön planda olacağını hep beraber göreceğiz'- Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya:'Cumhurbaşkanımızın himayelerinde yapılan bu organizasyon kabuğuna sığmamakta, dar gelmekte'- İstanbul Büyükşehir Beled

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu
16.4.2019 13:28:16

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Sultanahmet Meydanı'ndan başlayan 55. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun (TUR 2019) kardeşlik, birlik, beraberlik ve dostluğa vesile olacağını söyledi.

TUR 2019'un startının verilmesinin ardından Ali Yerlikaya ile Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Tur kapsamında sporcuların 6 gün boyunca Marmara Bölgesi'nde pedal çevireceğini belirten Vali Yerlikaya, şunları kaydetti:

"Turumuzun ilk ayağı başladı. 17 takım katılıyor. Dünyanın en önemli takımları burada. 119 sporcu pedal çeviriyor. İlk etap Tekirdağ'da bitecek. Tüm Marmara'nın etrafında 6 gün boyunca pedal çevrilecek. Tur, iki kıtanın buluştuğu başlangıç yerinde bitecek. Uzun yıllardan beri devam eden bir organizasyon. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bu önemli uluslararası bisiklet organizasyonuna himmetleri ve desteklerinden dolayı şükranlarımızı arz ediyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza şükranlarımızı ifade ediyoruz. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanımıza, İstanbul Büyükşehir Belediyemize, emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz. Altı gün boyunca büyük bir ilgi görecek uluslararası bisiklet yarışının kardeşlik, birlik, beraberlik ve dostluğa vesile olacağını, birleştirici ruhunun ön planda olacağını hep beraber göreceğiz."


- Hamza Yerlikaya: "Asya ile Avrupa'yı bağlayan organizasyonların en gözdesi"


Hamza Yerlikaya, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Asya ile Avrupa arasındaki organizasyonların en gözdesi olduğunu belirtti.

Organizasyonun artık kabuğuna sığmadığını anlatan Yerlikaya, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun en büyük özelliği kıtalar arası yapılması. Asya ile Avrupa'yı bağlayan organizasyonların en gözdesi. Cumhurbaşkanımızın himayelerinde yapılan bu organizasyon kabuğuna sığmamakta, dar gelmekte. Bunun komşu ülkelerimizden başlatmak ve Türkiye'mizde bitirmek kaydıyla bir organizasyon genişliği kazanmalı. Geçmiş dönemde Konya, Alanya, Antalya'da yapılan bu organizasyonun şimdi Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Sakarya güzergahında sevgi, barış ve kardeşlik götüreceğine inancımız var. Organizasyonun ilerleyen dönemde federasyonumuzun da dizayn etmesiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile sınır komşumuz ülkelere götürerek, sevgi, barış ve kardeşliği pekiştireceği kanaatindeyim."


- Uysal: "Bu yıl yarışta Marmara Bölgesi'nin güzellikleri görülecek"


Mevlüt Uysal, TUR 2019'un dünyanın birçok ülkesindeki televizyonlardan canlı yayınlacağını belirterek, Türkiye'nin tanıtımına katkısına vurgu yaptı.

Güzel bir yarış olması dileğinde bulunan Uysal, "Organizasyon dünyada canlı yayınlanıyor. Türkiye'mizin güzellikleri de dünyaya gösteriliyor. Bu yıl yarışta Marmara Bölgesi'nin güzellikleri görülecek. Ülkemizin coğrafi güzelliğinin dünyada eşi ve benzeri yok. İyi bir yarış olacak. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, dünyadaki en önemli yarışlardan biri. Tarihi Yarımada'dan startı verdik. 6 gün sonra yeniden burada karşılayacağız. Güzel bir yarış olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

Erol Küçükbakırcı ise organizasyona katılımın iyi olduğuna değinerek, "55 yıldır devam eden Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, dünyanın en büyük organizasyonlarından biri. Dünyada ilk ve tek olarak denizin altından geçecek. Katılım son derece güzel. Kazasız, belasız bir şekilde 6 gün sonra burada buluşmayı ümit ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR