DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

4,5 G İhalesi

4,5 G İhalesi

7 Yıl Önce
2015-08-26 18:50:03
Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Öğüt, 4,5G Yetkilendirme İhalesi'nin, Türkiye için son derece önemli bir dönüm noktası olduğunu belirterek, "Bu ihale sayesinde mobil geniş bantta 1 Nisan itibarıyla yeni bir döneme giriyor olacağız" dedi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan 4,5G Yetkilendirme İhalesi'nin ardından konuşan Öğüt, etkin ve sürdürebilir rekabeti destekleyen son derece adil ve şeffaf bir ihale sürecini hep birlikte başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Çok önemli bir ihaleyi tamamladıklarını belirten Öğüt, "Dört gözle beklediğimiz bir ihaleyi tamamladık. Bu, Türkiye için son derece önemli bir dönüm noktası. Bu ihale sayesinde mobil geniş bantta 1 Nisan itibarıyla yeni bir döneme giriyor olacağız. Bizlerin dijital dönüşüm dediğimiz bu yolculukta, bence Türkiye'nin attığı en büyük adımlarından birisine şahit olduk" ifadesini kullandı.

Soruları da yanıtlayan Öğüt, 1 Nisan'dan itibaren tüm müşterilerine dünyanın en ileri mobil teknolojilerini kesintisiz ve Türkiye'nin en ucra köşelerine götürerek verebilecekleri için son derece heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Öğüt, dünya çapındaki global birikimlerini, deneyimlerini Türkiye'ye bir an önce getirmek için heyecanlandıklarını belirterek, "Beş kıtada bu hizmeti veriyoruz. Kendi müşterilerimiz için en ideal blokları almaya çalıştık. Bu ihaleye girerek verdiğimiz taahhütlerimizi yerine getirmek için elimizden geleni yapacağız. Finansman modeli olarak düşündüğümüz modellerden bir tanesi nakit ödeme modeli" şeklinde konuştu.

Geçmiş döneme bakıldığında Türkiye'de birim başına internet kullanım maliyetlerinin hızla aşağıya indiğini ifade eden Öğüt, "Önümüzdeki dönemlerde artan hızlarla ve kullanımlarla birim fiyatlarda yine bir düşme olacağını umuyorum" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş