32 bin sağlıkçı ataması hangi branşlarda yapılacak? Atama ne zaman olacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan atama bekleyen sağlıkçılara müjde! Binlerce sağlık personeli adayı 32 bin sağlıkçı ataması hangi branşlarda yapılacak diye merak ediyordu. Bakan Koca 32 bin saplık çalışanı atama kadro bilgilerini ve branş detaylarını açıkladı. Atmalar hangi branşlarda yapılacak? Koca açıklamasında 11 bin hemşire, 1600 ebe, 4687 sağlık teknisyeni olmak üzere 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 14 bin sürekli işçi alınacağını duyurdu.

2020-03-25 15:08:07

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan atama bekleyen sağlıkçılara müjde!  Binlerce sağlık personeli adayı 32 bin sağlıkçı ataması hangi branşlarda yapılacak diye merak ediyordu. Bakan Koca 32 bin saplık çalışanı atama kadro bilgilerini ve branş detaylarını açıkladı. Atmalar hangi branşlarda yapılacak? Koca açıklamasında 11 bin hemşire, 1600 ebe, 4687 sağlık teknisyeni  olmak üzere 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 14 bin sürekli işçi alınacağını duyurdu. 

32 bin sağlıkçı ataması hangi branşlarda yapılacak?

Bakan Koca'nın açıklaması şöyle: ''Koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde sağlık ordumuzu güçlendiriyoruz. Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.

11.000'i Hemşire, 1.600'ü Ebe ve 4.687'si Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alıyoruz.

Atama ne zaman olacak?

Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylarımız tercihlerini 26 Mart– 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecek.

Duyurular için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresini takip ediniz.

Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.

Başvurular, 26 Mart– 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden yapılacak.

Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.''

SAĞLIK BAKANLIĞI 32 BİN ATAMA HANGİ BRANŞLARDA OLACAK?

Bakan Koca, Bilkent Yerleşkesi'ndeki Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. "Bu dönemde sağlık personelinin ek ödemelerini iyileştirme çabası içindeyiz" diyen Koca, "Kadromuza 32 bin personel dahil ediyoruz. Çalışan sağlık personelimizin ek ödemelerinin 3 aylık zaman seviyesinde yüzde 100 olacağını buradan ifade etmek istiyorum" ifadelerini kullandı. Bu açıklama sornası binlerce atama bekleyen sağlıkçı "sağlık bakanlığı 32 bin atama hangi branşlarda olacak" diye ormaya başladı. Henüz atamaların branşları posizyonları kesinleşmiş değil. Atamalarla ilgili branş bilgisi ilerleyen dakikalarda paylaşılacak. İşte Bakan Koca'dan sağlıkçılara bir müjde daha. Ek ödemeler (yüzde yüz) tavandan mı ödenecek? Bakan Koca'dan müjde...

YORUMLAR (0)