DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

3. Uluslararası Denizli Cam Festivali

3. Uluslararası Denizli Cam Festivali

7 Yıl Önce
2015-05-29 19:43:29
Denizli Büyükşehir Belediyesince bu yıl üçüncü kez düzenlenen Uluslararası Denizli Cam Festivali, törenle başladı.

Valilik karşısındaki eski Sümerbank binasında düzenlenen festivalin açılışında, yerli ve yabancı cam sanatçılarının renkli gösterileri ilgi çekti.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, açılış töreninde, klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sanat ve kültüre verilen destekle de artık model şehir olunabildiğini söyledi.

Kültür ve sanat alanında uluslararası çok sayıda etkinlik düzenlediklerini belirten Değirmenci, "Cam Festivalimizin, ayrı ve nadide bir yeri var. Çünkü bu festival Türkiye'nin ilk cam festivali olma özelliğini taşıyor" dedi.

Festivale, Türkiye'nin yanı sıra, ABD, Avustralya, İran ve Çek Cumhuriyeti'nden 11 cam sanatçısı ve akademisyen katılıyor.

Camla tanışmak isteyen ziyaretçilere cam boncuk yapma imkanı sunulan festivalde, camdan yapılan kalem, horoz heykeli, çekiç, boncuk ve cam küre ilgi çekiyor.

Festival, 31 Mayıs'ta sona erecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yavuz at

Yavuz atın tekmesi sert olur. Bu millet susuyorsa sabrındandır. Sabrı bir taşarsa feriştahı daha başedemez. Merak eden gitsin tarihimizi bir araştırsın.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş