DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

28 Şubat soruşturması

28 Şubat soruşturması

01.06.2015 18:03:45
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 28 Şubat soruşturması kapsamında, bir yıl önce bazı kurumlardan istenen belgelerin sağlanamaması nedeniyle tekrar müzekkere yazıldığı kaydedildi.

AA muhabirinin başsavcılık kaynaklarından edindiği bilgiye göre, 28 Şubat soruşturması kapsamında yaklaşık bir yıl önce başsavcılık, Genelkurmay Başkanlığı, Maliye Bakanlığı ve Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün de arasında bulunduğu 7 kurumdan bazı bilgi ve belgelerin gönderilmesini istedi.

Aradan geçen zamana karşın bu bilgi ve belgelerin gönderilmemesi üzerine başsavcılık, geçen günlerde bu kurumlara tekrar müzekkere yazarak konunun akıbetini sordu.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne 18 Mayıs 2015'te yazılan müzekkerede, Mehmet Ali Yalçındağ'ın Batı Çalışma Grubu (BÇG) faaliyeti kapsamında faaliyette bulunup bulunmadığı soruldu ve açıklamalarıyla ilgili genel araştırma yapılması istendi.

Aynı tarihte Genelkurmay Başkanlığına yazılan müzekkerede de Aydın Doğan, Dinç Bilgin, Ertuğrul Özkök, Uğur Dündar, Derya Sazak, Fikret Bila, Mehmet Yılmaz, Bilal Çetin, Zafer Mutlu, Rauf Tamer, Fatih Altaylı'nın da arasında bulunduğu bazı isimlerin Genelkurmay Başkanlığını ziyaret edip etmedikleri, ettilerse kimi ziyaret ettikleri soruldu.

Maliye Bakanlığına gönderilen yazıda ise 24 şüpheliyle ilgili mal varlığı araştırması talep edildi.

Başsavcılığın 18 Mayıs 2015'de yenilemiş olduğu müzekkerelere daha yanıt gelmediği belirtildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş