26. İstanbul Caz Festivali her Cuma TRT Müzik'te

Cazın önde gelen isimlerini ve müziğin yıldızlarını 26’ncı kez ağırlayan İstanbul Caz Festivali’ndeki unutulmaz konserler, 7 Ağustos tarihinden itibaren her cuma saat 23.45’te TRT Müzik’te müzikseverlerle buluşacak.

06.08.2020 10:19:35

Poptan klasik müziğe, rocktan halk müziğe her tarzda müziği izleyiciyle buluşturan TRT Müzik, caz severler için muhteşem bir konserler serisini ekrana getiriyor. 29 Haziran - 18 Temmuz 2019 tarihleri arasında İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından gerçekleştirilen 26. İstanbul Caz Festivali, yarından itibaren her cuma saat 23.45'te TRT Müzik'te tekrar yayınlanacak. 7 Ağustos Cuma akşamı saat 23.45'te ekranlara gelecek olan ilk bölümde Melanie De Biasio konseri yer alacak.

TRT Müzik'te her cuma ekrana gelecek festivalin unutulmaz konserleri arasında; caz, blues ve soul melodilerini ustalıkla bir araya getiren Mélanie de Biasio, ünlü basçı Michael League'in liderliğinde sofistike besteleri çığır açıcı bir emprovizasyon stiliyle birleştiren SnarkyPuppy, genç neslin en yaratıcı caz müzisyenlerinden, yapımcı, besteci ve davulcu MakayaMcCraven, reggae, soul, afro-be NubiyanTwist, “crooner” (erkek caz şarkıcısı) geleneğinin ülkemizdeki en başarılı temsilcilerinden Ömür Göksel, ödüllü piyanist BuggeWesseltoft, klavyeci Dan Berglund ve basçı MagnusÖström'den oluşan RYMDEN ile Avusturya'nın en heyecan verici caz topluluklarından ShakeStew yer alıyor.

2_11

YORUMLAR (0)