DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

24 kişinin can verdiği otelin sahibi tahliye oldu

Cezaevlerinden binlerce mahkuma tahliye yolu açan Kanun Hükmünde Kararname Bayram Oteli'nin tutuklu sahibi Tevfik Bayram'ı da tahliye ettirdi.

6 Yıl Önce
2016-08-26 12:58:02

Van'da 9 Kasım 2011'de meydana gelen depremde yıkılan Bayram Oteli'nin tutuklu sahibi Tevfik Bayram son çıkan Kanun Hükmündeki Kararname ile cezaevinden çıktı. 

Van'da 9 Kasım 2011'de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Bayram Oteli'nde aralarında DHA muhabirleri Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir'in de bulunduğu 24 kişi hayatını kaybetmişti. Van 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 1 Ekim 2015'te yapılan duruşmada Tevfik Bayram'a 15 yıl 6 ay 20 gün hapis cezası verilmişti.

Son çıkan KHK ile Yargıtay'ın kararı bozmasının ardından tahliye için dilekçe verilince mahkeme, yurt dışına çıkış yasağı koyarak Tevfik Bayram'ın tahliyesine karar verdi.

Bayram'ın avukatı Tahsin Saydan "Dilekçemizde ayrıca süreli hapis cezalarına mahkum edilmişlerin koşullu salıverilmeleri ile ilgili kanun hükmündeki kararnamedeki değişikliklerinde göz önünde bulundurulmasını istedik. Zaten müvekkilimiz 4 yılı aşkın süre cezaevindeydi. Bu da göz önüne alınarak yurt dışına çıkma yasağı getirilerek şartlı olarak tahliye edildi" dedi. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş