SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO

22 Mart Dünya Su Günü’nde; Banabi’den çocukların temiz su ihtiyacına destek

Yemeksepeti’nin online market ürünleri sipariş platformu Banabi, 22 Mart Uluslararası Dünya Su Günü kapsamında “el yıkamak her çocuğun hakkı” diyerek UNICEF ile iş birliğine imza atıyor. Banabi, kullanıcıların gün boyunca Banabi’den verdikleri her sipariş için UNICEF’e bağış yaparak temiz suya erişemeyen köylere su tulumbası kurulmasına destek olacak.

22 Mart Dünya Su Günü’nde; Banabi’den çocukların temiz su ihtiyacına destek
22.3.2020 21:26:44

Yemeksepeti'nin online market ürünleri sipariş platformu Banabi, her yıl 22 Mart'ta tatlı su kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla kutlanan “Uluslararası Dünya Su Günü” kapsamında UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) ile önemli bir iş birliğine imza atıyor.

Banabi, 22 Mart günü, kullanıcıların verdikleri her sipariş için UNICEF'e temiz suya erişemeyen köylere su tulumbası kurulmasını sağlamak amacıyla bağış yapacak. Banabi, kullanıcılarına “El yıkamak her çocuğun hakkı. Banabi'den vereceğiniz her sipariş ile temiz suya erişemeyen bir köyün su ihtiyacına destek olun” diye sesleniyor.

Bilindiği üzere, Koronavirüsüne karşı mücadelede ellerin sabunla yıkanması kritik önem taşırken son verilere göre tüm dünyada her 5 kişiden sadece 3'ü temel el yıkama imkânlarına sahip. Bu yüzden milyonlarca çocuk ölümcül hastalıklardan korunamıyor. Tüm dünyanın Koronavirüs'e karşı mücadele ettiği ve temiz su ihtiyacının her geçen gün arttığı bu dönemde Banabi, kullanıcılarının destekleriyle siparişlerin daha da artmasını ve böylece UNICEF'e önemli bir destek sağlamayı hedefliyor.

Banabi, sağladığı desteğin yanı sıra geleceğimizin güvencesi çocuklar için önemli bir farkındalık çalışmasına da imza atıyor.

1584715737_YS_UNICEF_Isbirli__i

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR