DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

2018 KYK burs ve geri ödemeli burs başvuruları ne zaman başlıyor?

Üniversitelerin açılmasına kısa bir süre kala eğitim hayatı boyunca Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumun'dan burs almak isteyenler 2018-2019 KYK burs ve geri ödemeli burs başvurularının ne zaman başlayacağını merak ediyor. İşte o ayrıntılar…

3 Yıl Önce
2018-09-12 14:44:54

Maddi zorluk çekmeden eğitim hayatı boyunca Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yani KYK'dan burs ve geri ödemeli burs almak isteyen öğrenciler başvuru tarihlerini merak etmeye başladı. Eylül ayı itibariyle birçok üniversite eğitim vermeye başlayacak. Hal böyle olunca okumak için şehir dışını seçen öğrenciler 2018-2019 KYK burs ve geri ödemeli burs başvuru tarihlerini sorguluyor. Geçtiğimiz günlerde başlayan yurt başvurularının ardından gözler bu seferde burs başvurularına çevrildi.

BURS VE GERİ ÖDEMELİ KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2018 Burs başvuruları, tüm üniversite öğrencilerinin başvuracağı için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, DGS tercih sonuçlarını ve üniversite ek yerleştirme sonuçlarını açıkladıktan sonra burs başvuruları kurum tarafından resmi web sitesinde başlatılacaktır.

2018 KYK BURS ÜCRETİ KAÇ TL?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, 2018 yılı itibariyle KYK bursunun 425 TL'den 470 lira olduğu bildirildi. Bununla birlikte Erdoğan, "Ayrıca geçen yıl 285 yurtlardaki beslenme yardımı ise 330 liraya çıkartıldı" açıkladı.

BURS HANGİ DURUMLARDA KESİLİR?

  • Başarısız olma,
  • Öğretim kurumundan ayrılma, çıkarılma veya geçici olarak uzaklaştırılma,
  • Vazgeçme, izin alma, kayıt dondurma,
  • Öğretim kurumunun kapatılması,
  • Kurum yurtlarından süresiz çıkarılma cezası alma,
  • Kesin hükümle mahküm olma hallerinde öğrencilerin bursu kesilmektedir.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş